Četros dzīvokļos Liepājā konstatē 612 nelegālo cigarešu paciņas

Šomēnes, izmeklējot administratīvā pārkāpuma lietu, policija četros dzīvokļos Liepājā atradusi 612 nelegālo cigarešu paciņas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Policijas amatpersonas veica administratīvā pārkāpuma vietas apskati, iekļūstot četros dzīvokļos Liepājā, kur kopumā tika konstatētas un izņemtas 12 248 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām jeb 612 cigarešu paciņas.

Pašlaik turpinās darbs administratīvajā lietvedībā pret trim personām, no kurām divas personas jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā par administratīviem pārkāpumiem. Pie vienas jau pērn Liepājas Pašvaldības policijas amatpersonas atrada un izņēma cigaretes.

Ņemot vērā to, lietvedība tika sākta laikā, kad spēkā bija cits likums, darbs arī turpinās šī likuma ietvaros. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par ar akcīzes nodokli apliekamo preču uzglabāšanas vai pārvietošanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro.

VP informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti, tāpat kā šajā gadījumā, policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas