Bronzas plāksnes no M. Ķempes pieminekļa laukuma zagtas peļņas nolūkā

Noskaidrotas aizdomās turamās personas saistībā ar dzejnieces Mirdzas Ķempes pieminekļa bojāšanu un apzagšanu Liepājā, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Kā ziņots, M. Ķempes pieminekļa laukums apgānīts jau divreiz. Laikā no 9. aprīļa līdz 10. aprīļa rītam dzejnieces M. Ķempes pieminekļa laukumā, K. Ūliha un Peldu ielas krustojumā, no betona tika izlauzta un nozagta bronzas plāksne ar ornamentiem. Otrreiz postījumi piemineklim konstatēti 22. aprīļa rītā – tika  nozagtas divas bronzas plāksnes.

Par abiem gadījumiem Liepājas policijas iecirknī tika sākti kriminālprocesi – sākotnēji pēc Krimināllikuma 18. nodaļas: par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, sākta izmeklēšana.

Uz aizdomu pamata par pirmās zādzības pastrādāšanu tika noskaidrotas trīs aizdomās turētās personas – 1986., 1988. un 1989. gadā dzimuši vīrieši.

Otrajā zādzībā piedalījies arī 1988. un 1979. gadā dzimuši vīrieši. No aizdomās turētajiem viens vīrietis ir agrāk sodīts, un, visticamāk, arī bijis zādzību organizators, spriež policijā.

Šobrīd uzsāktajā kriminālprocesā vēl norit izmeklēšana par zādzību personu grupā. Noskaidrots, ka vīrieši zaguši metālu peļņas nolūkā. Atgūt izdevies tikai divas pieminekļa plāksnes. Policija turpinās apzināt arī metālu uzpirkšanas punktus un iespējamās līdzīgās zādzībās iesaistītās personas, apliecina J. Knīse.

Laukuma rekonstrukcijā ieguldīta Eiropas nauda. Gulbju dīķis un M. Ķempes pieminekļa laukums tika rekonstruēts par projekta "Tūrisma maršruta "Liepāja - kā pa notīm"" līdzekļiem, izmaksas – vairāk nekā 800 tūkstoši latu.  

ES finansētā projekta Tūrisma maršruta Liepāja – kā pa notīm pilnveidošana kopējās izmaksas bija Ls 865,6 tūkstoši latu un tā ietvaros rekonstruēja Gulbju dīķi parkā un Mirdzas Ķempes pieminekļa laukumu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas