Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvdienās ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šā gada 19. decembra pulksten 6.30 līdz 21. janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 89 izsaukumus, informē VUGD pārstāve Viktorija Šembele.

Kopumā dzēsti 48 ugunsgrēki, veikti 25 glābšanas darbi, bijuši arī 16 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki un cietuši divi cilvēki. Trīs vīriešu dzīvības izglābtas arī kādā daudzdzīvokļu namā Liepājā.

Svētdien pulksten 11.41 VUGD saņēma informāciju, ka Jūrmalā, Viestura ielā, dzīvojamajā mājā izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka divstāvu koka ēkas pirmajā stāvā deg istaba un liesmas strauji izplatās uz augšu. Ēka bija pusapdzīvota, un ugunsgrēks bija izcēlies tajā daļā, kas netiek apdzīvota.

Ugunsgrēkā gājis bojā vīrietis, kura vecums pagaidām nav zināms. Kopējā degšanas platība bija 160 kvadrātmetri, pirmajā stāvā degušas divas istabas 80 kvadrātmetru platībā, arī otrais stāvs un jumts dedzis 80 kvadrātmetru platībā. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir apkures ierīču ekspluatācijas pārkāpums.

Svētdien pulksten 7.13 VUGD saņēma informāciju, ka Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastā deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, vienstāvu dzīvojamā māja jau degusi pilnā platībā. Ugunsgrēkā gājusi bojā apmēram 85 gadus veca sieviete. Kopējā degšanas platība bija 120 kvadrātmetri.

Pēc ugunsgrēka likvidācijas ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvojamajā mājā ap apkures krāsni novietotas grāmatas, avīzes un papīri.

Svētdien pulksten 19.05, VUGD saņēma informāciju, ka Liepājā, E.Tisē ielā, dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī deg grīda un sega viena kvadrātmetra platībā. Dzīvoklī atradās trīs vīrieši, kuri tika izglābti. Viens no vīriešiem guva apdegumus un tika hospitalizēts. Iespējamais ugunsgrēka iemesls – neuzmanīga smēķēšana.

Sestdien pulksten 8 VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpilī, Raiņa ielā, piecstāvu dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Konstatēts, ka dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg dīvāns un paklājs trīs kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka cieta 59 gadus vecs vīrietis, kurš saindējies ar degšanas produktiem, taču no hospitalizācijas viņš atteicies.

Aizvadītajās brīvdienās arī reģistrēti vairāki plaša apmēra ugunsgrēki. Vairāku ugunsgrēku likvidācija šorīt vēl turpinās. Sestdienas vakarā ap pulksten 20.30 VUGD saņēmis informāciju, ka Madonas novada Vestienā deg saimniecības ēka. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, saimniecības ēka jau dega pilnā platībā un tai bija iebrucis jumts. Saimniecības ēkā tika uzglabāta malka un kokmateriāli. No liesmām ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās nosargāt koka piebūvi ar malku. Kopējā degšanas platība bija 300 kvadrātmetri.

Naktī uz pirmdienu ap pusnakti VUGD saņēmis informāciju, ka Jelgavas novada Vircavas pagastā deg dzīvojamā māja. Jau tuvojoties notikuma vietai, ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka pusotrstāvīgā dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu. Tās iedzīvotājiem no degošās mājas izkļūt palīdzēja kaimiņi vēl pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka dziļā sniega dēļ autocisternas nevarēja piebraukt pie degošās mājas. Lai veiktu dzēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji apmēram 80 metru garumā izvilka maģistrālo līniju – šļūtenes, caur kurām ūdens no tuvumā esošā dīķa tika pārsūknēts mājas dzēšanai. Kopējā degšanas platība bija 220 kvadrātmetri, no tiem ēkas jumts un bēniņi dega 150 kvadrātmetru, pirmais stāvs – 70 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts tikai pulksten 6 no rīta.

Svētdienas vakarā ap pulksten 21.15 VUGD saņēma informāciju, ka Priekuļu novada Veselavas pagastā malkas kaltē izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsēji konstatējuši, ka pa vienstāvu mūra ēkas logiem nāk dūmi. Ēkā atradās apmēram 120 kubikmetru malkas. Stiprais sadūmojums un sakrautā malka apgrūtināja ugunsdzēsēju glābēju iespēju atrast degšanas vietu. Lai nodzēstu ugunsgrēku, bija nepieciešams ar rokām pārkraut visu malku un to nolaistīt ar ūdeni. Šos darbus ugunsdzēsējiem palīdzēja veikt uzņēmuma darbinieki. Šobrīd vēl turpinās ugunsgrēka likvidācija, malka tiek pārkrauta un nolaistīta ar ūdeni.

Naktī uz pirmdienu, ap pulksten pustrjiiem, paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks izcēlās Rīgā, Jaunciema 6. šķērslīnijā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu. Degšanas platība ir apmēram 130 kvadrātmetri. Ugunsgrēks tika lokalizēts ap pulksten puspieciem, bet tā likvidācijas darbi vēl tupinās.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas