Brīvdienās atkal vairāki noslīkušie

Aizvadītajās brīvdienās atkal noslīkuši vairāki cilvēki, liecina atbildīgo dienestu informācija.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) rīcībā ir informācija par pieciem noslīkušajiem sestdien un vie nu svētdien, savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) fiksējis septiņus gadījumus. VUGD priekšnieks Ainārs Pencis pirmdien intervijā LNT raidījumā 900 sekundes pauda viedokli, ka tas ir liels skaits.

NMPD pārstāve Vija Grigale raidījumam savukārt stāstīja, ka sestdien vēl četri cilvēki izglābti. Viņa aicināja cilvēkus  neiet vieniem ūdenī, neiet peldēties alkohola reibumā un pārkarsušiem, nemēģināt pierādīt savas spējas. Visi ātrās palīdzības fiksētie bojāgājušie bijuši vīrieši, un, piemēram, viens mēģinājis pierādīt, ka varēs pārpeldēt ezeru.

Tāpat NMPD nācies palīdzēt cilvēkiem, kurus skāruši karstuma dūrieni, cilvēki arvien vairāk izsauc un konsultējas saistībā ar paaugstinātu asinsspiedienu.

Tāpat brīvdienās divus gadus vecs mazulītis Kurzemē piekļuvis etiķa esences pudelei. V.Grigale atkārtoti aicināja pieaugušos pievērst uzmanību šai problēmai.

VUGD savukārt nedēļas nogalē saņēmis arī 92 izsaukumus saistībā ar glābšanas darbiem, kas bijuši nepieciešami negaisa un stiprā vēja dēļ.

Atbildīgie dienesti jau iepriekš pauduši satraukumu par noslīkušo skaitu. Secināts, ka galvenais uzsvars, lai šo problēmu risinātu, jāliek uz sabiedrības informēšanu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas