Bijušais Gvantanamo ieslodzītais tiek rūpīgi uzraudzīts

Pagajušajā nedēļā uz Latviju pārvestais bijušais Gvantanamo cietuma ieslodzītais Latvijā tiek rūpīgi uzraudzīts, lai garantētu gan viņa, gan sabiedrības drošību, trešdien LTV raidījumam "Labrīt, Latvija!" sacīja iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Viņa arī sacīja, ka šobrīd ir pagājis pārāk mazs laiks, lai saprastu kā šis cilvēks iejūtas Latvijā. "Gribu teikt, ka mēs ļoti nopietni šo cilvēku petījām pirms uzņemt viņu Latvijā, lai garantētu drošību mūsu iedzīvotājiem un būtu pārliecināti, ka cilvēks brauc uz šejieni dzīvot labu nodomu vadīts, kā tas arī izskatās," sacīja Mūrniece.

Ministre uzsvēra, ka šis cilvēks Latvijā netiek uzturēts par valsts budžeta līdzekļiem, viņa uzturēšanu pilnībā apmaksā ASV. "Līdz ar to uzskatu, ka esam spēruši ļoti lielu soli pretim arī mūsu partnervalstij un domāju, ka tas ir arī mūsu liels novērtējums, ka mēs esam gatavi šādam solim, ka mēs esam gatavi šo cilvēku uzņemt, integrēt sabiedrībā," sacīja Mūrniece.

Bijušajam ieslodzītajam Latvijā neesot nekādu ierobežojumu, viņš varot brīvi ceļot Šengenas zonas ietvaros.

Jau ziņots, ka Latvijā bijušais Gvantanamo ieslodzītais ieradās 23.jūlijā. Uzbekistānas pilsoni Latviju uzņemt lūdz ASV. Sākotnēji ASV lūgušas uzņemt trīs bijušos ieslodzītos, bet divus no tiem Latvija nav vēlējusies uzņemt, jo neesot bijis pārliecības, ka viņi neapdraudēs Latvijas drošību.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas