Atklāta nežēlīgā slepkavība Vītolu ielā

Apcietinājumā uz tiesu gaida divi 1983. gadā dzimuši un viens 1982. gadā dzimis vīrietis – viņi kopā šāgada 12. jūlijā pastrādājuši nežēlīgu slepkavību Vītolu ielā. Turklāt ar šo gadījumu saistīta vēl viena nelaime – dienā, kad par sava dēla nāvi uzzināja vīrieša māte, pārstāja pukstēt arī viņas sirds, stāsta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

12. jūlijā kādā Vītolu ielas nama dzīvoklī Liepājā tika atrasts 33 gadu veca vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Policijā tika uzsākts kriminālprocess. Uz aizdomu pamata par šo nodarījumu aizturēti trīs jauni vīrieši – 1983. gadā dzimušie K. un G, kā arī 1982. gadā dzimušais Z.

Izmeklēšanas gaitā policijas darbinieki noskaidroja visus notikušā apstākļus. Visi trīs cietušo satika pāris dienu pirms notikušā un devās uz viņa dzīvokli, kur notikusi kopīga iedzeršana. Ar cietušo pavirši pazīstams bijis tikai viens no viņiem.  

Uzdzīves laikā starp vīriešiem izcēlusies asāka vārdu pārmaiņa, cietušais ticis fiziski ietekmēts. Vīrietim atņemta bankas karte, pieprasīts tās PIN kods. Laupītāji devušies karti izmantot alkoholisko dzērienu iegādei.

Pēc atgriešanās dzīvoklī konflikts saasinājies – iekarsušie vīrieši situši un spēruši cietušajam. Tad nežēlīgo izrēķināšanos pabeidzis vecākais no varmākām – viņš ar naža dūrienu izdzēsis vīrieša dzīvību.

Apkopojot visas noziedzīgā nodarījuma epizodes, aizdomās turētie tiks saukti pie atbildības par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, par nelikumīgu maksāšanas līdzekļa izmantošanu, kā arī par laupīšanu  – no mirušā vīrieša dzīvokļa tika paņemts arī dators.

Kad par nežēlīgo noziegumu un sava dēla nāvi uzzināja cietušā māte, tajā pašā dienā izdzisa arī viņas dzīvība.

Visi trīs aizdomās turētie atrodas apcietinājumā un gaida tiesu.

Restaurējot šo traģisko notikumu gaitu, policijas darbinieki noskaidroja abu 1983. gadā dzimušo vīriešu saistību ar vēl kādu noziegumu. Nedēļu pirms šīs slepkavības viņi aplaupījuši kādu 30 gadus vecu vīrieti – atņēmuši telefonu un naudu. Arī šajā gadījumā notikušā "scenārijs" līdzīgs – sākotnēji kādā dzīvoklī kopīgi lietots alkohols.

Pret 1983. gadā dzimušo G. inkriminēta vēl kāda noziedzīga nodarījuma epizode – mobilā telefona zādzība Medzē.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas