Atklāj zādzības un laupīšanas; vienam vīrietim piemērota policijas uzraudzība, otram – apcietinājums

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki atklājuši un kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījuši kriminālprocesus par zādzību un laupīšanām, informē pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

2010. gada 17. janvārī VP Kurzemes reģiona pārvaldē uzsākts kriminālprocess par zādzību Liepājā, Atmodas bulvārī, veikalā "Ziemeļu mols". Tur sākotnēji nenoskaidrota persona  no kases aparāta nozaga naudu – 650 latu. Kriminālprocess uzsākts par zādzību ar iekļūšanu.

2010. gada 31. janvārī uzsākts kriminālprocess par laupīšanu – ap pulksten 8.10 Liepājā, Pāvilostas ielā, veikalā ienācis nepazīstams vīrietis, kurš, pielietojot vardarbību pret veikala pārdevēju, nolaupījis no veikala naudu un preci.

Šā gada 7. februārī sākotnēji uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas par to, ka pulksten 21.20 Liepājā, Katedrāles ielā, veikalā nepazīstams vīrietis nodarījis miesas bojājumus veikala pārdevējai. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka pārdevēja saņēmusi sitienu pa galvu un no sitiena nokritusi zemē, taču cēlusies atkal kājās un uzbrukusi vīrietim, saņemot vēl vienu sitienu. Kamēr sieviete mēģinājusi atgūties, vīrietis pārmeklējis veikala plauktus. Ņemot vērā noskaidrotos apstākļus un izvērtējot visu kriminālprocesa izmeklēšanas laikā iegūto informāciju, šajā kriminālprocesā izmeklēšana turpinājās jau par laupīšanu, klāsta J. Knīse.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu minētajos kriminālprocesos, aizdomās par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu tiek turēti divi jauni vīrieši – 1990. gadā dzimušais E. un 1988. gadā dzimušais Ē. Abi tika aizturēti un vaina viņiem inkriminētajos nodarījumos pierādīta, apkopojot pietiekamu pierādījumu bāzi, informē J. Knīse.

2010. gada 15. aprīlī aizdomās turētajam Ē. piemērota policijas uzraudzība. Aizdomās turētajam E. piemērots apcietinājums, jo viņš ticis meklēts arī saistībā ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem – dažādām zādzībām.

Abi aizdomās turamie ir iepriekš nonākuši konfliktā ar likumu, piebilst J. Knīse.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas