Ārlietu ministrija atzinīgi vērtē Latvijas pilsoņu atsaucību jaunu pasu saņemšanā

30.jūlijā ASV noslēdzies mobilo pasu darbstaciju projekts. Tā ietvaros mēneša laikā ASV dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem tika nodrošināta iespēja saņemt Latvijas pases 7 pilsētās - Bostonā, Klīvlendā, Čikāgā, Mineapolē, Sietlā, Losandželosā un Ņujorkā. Pavisam tika apkalpoti 709 apmeklētāji, no kuriem 448 bija pieteikušies šim pakalpojumam iepriekš, bet 261 izšķīrās izmantot šo iespēju jau projekta norises laikā ASV.

Bostonā tika pieņemti dokumenti un biometrijas dati pasu saņemšanai no 64 Latvijas pilsoņiem, Klīvlendā – 62, Čikāgā – 173, Mineapolē - 83, Sietlā – 56, Losandželosā -96, Ņujorkā – 175.

No visiem pasu pieteikumiem 269 gadījumos šī bija pirmreizēja pases izsniegšana, 150 gadījumos – līdzšinējā pase nebija derīga ceļošanai, 211 – beidzies derīguma termiņš. Vēl citi gadījumi – iepriekšējā pase zudusi, mainījies personas vārds vai uzvārds, persona vēlas jaunā parauga Latvijas pasi ar biometrijas datiem. Tādejādi jau šobrīd projekta ietvaros valsts iekasējusi ap 30 000 latu valsts un konsulārajās nodevās.

Ārlietu ministrija ir pateicīga Amerikas latviešu kopienai un Amerikas latviešu apvienībai par iniciatīvu, atbalstu un palīdzību šī projekta norisē.

19.jūlijā līdzīgs projekts tika uzsākts Austrālijā, kur pašlaik jau apkalpoti Latvijas pilsoņi Brisbenā un Sidnejā, kopā noformējot 117 pasu pieteikumus. Pašreiz darba grupa strādā Melburnā, pēc tam tālāk dodas uz Adelaidu un Pērtu.

4.augustā pasu pieteikumu pieņemšana sākas Kanādā, kur 2 nedēļu laikā paredzēts nodrošināt iespēju iesniegt dokumentus Latvijas pases saņemšanai Toronto, Edmontonā un Vankūverā.

Kā ziņots iepriekš, Ministru kabinets 8.jūnijā atbalstīja 49 416 latu piešķiršanu Ārlietu ministrijai un Iekšlietu ministrijai pasu pieteikumu pieņemšanai no Latvijas valstspiederīgajiem ASV, Kanādā un Austrālijā, izmantojot šogad iegādātās mobilās pasu darbstacijas. Tas nepieciešams, lai Latvijas pilsoņi, kuri dzīvo valstīs, kurās nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības vai pārstāvniecība atrodas lielā attālumā no personu dzīvesvietas, varētu veikt pasu apmaiņu.

Ievērojot to, ka šo projektu nebūtu iespējams realizēt par esošajiem Ārlietu ministrijas un Iekšlietu ministrijas līdzekļiem, kā arī vēstniecību līdz minimumam samazinātajiem personāla resursiem, Ārlietu ministrija kopīgi ar Iekšlietu ministriju lūdza piešķirt projekta realizācijai nepieciešamo finansējumu, lai no Latvijas nosūtītu 6 amatpersonas pasu pieteikumu pieņemšanai un biometrisko datu iegūšanai (2 uz katru valsti).

Pievieno komentāru

Kriminālziņas