Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Liepājas apkaimē reģistrēti lauksaimniecības tehniku krāpšanas gadījumi; Valsts policija aicina neuzķerties uz viltus piedāvājumiem

Jau iepriekš ir ziņots par krāpšanas gadījumiem, kad interneta vietnēs tiek izvietoti viltus sludinājumi par traktortehniku un automašīnu tirdzniecību, kā rezultātā tiek apkrāpti pircēji. Pēdējo gadu laikā šādas krāpšanas notiek ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs – iedzīvotāji izvēlas iegādāties traktortehniku un automašīnas ārvalstu interneta vietnēs. Diemžēl lielākoties gadījumu šādi pirkumi liek vilties – no pircējiem tiek izkrāpta nauda vairāku tūkstošu eiro apmērā. Valsts policija aicina rūpīgi izvērtēt ievietotos sludinājumus interneta vietnēs, kā arī neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvēValsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā laika posmā no 2017. gada 1.janvāra līdz 2019. gada 21. februārim kopā reģistrētas 11 krāpšanas saistībā ar traktortehnikas un lauksaimniecības tehnikas iegādi. Vienā no gadījumiem pircējs tehniku vēlējies iegādāties no ārzemju interneta portāliem, pārējos gadījumos preces ir noskatītas interneta vietnēs Latvijā. 

Kurzemes reģiona pārvaldē 2017.gadā ir reģistrēti pieci krāpšanas gadījumi. Pa diviem martā un augustā, savukārt viens – oktobrī.
• 2017.gada martā Kuldīgas iecirknī uzsākts kriminālprocess par to, no kādas personas ir izkrāpta nauda 2500 eiro par kombaina JOHN DEERE 2054 pārdošanu un nepiegādāšanu.

• Tāpat marta mēnesī uzsākts kriminālprocess par to, ka kāda persona, atsaucoties uz interneta portālā esošo sludinājumu par traktora iegādi, pārskaitīja pārdevējam rokas naudu 250 eiro, taču pārdevējas uz norādīto telefona numuru vairs nebija sazvanāms.

• Augustā Saldus iecirknī ir uzsākts kriminālprocess par to, ka kāda persona, solot pārdot kombainu JOHN DEERE, izkrāpa 1000 eiro.

• Tāpat augustā Liepājas iecirknī uzsākts kriminālprocess par to, ka Priekules novadā, kādā zemnieku saimniecībā konstatēts, ka firma veic krāpnieciskas darbības, piegādājot traktoru ar defektiem un pieprasa nepamatotas naudas summas.

• Oktobrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī ir uzsākts kriminālprocess par to, ka vīrietis, vēloties nopirkt lauksaimniecības tehniku (rulona presi „Claas Rollont” un disku pļaujmašīnu KRONE) caur sludinājuma portālu,  ir samaksājis naudu 8 500 eiro apmērā, taču prece nav piegādāta.

 2018.gadā ir uzsākti četri kriminālprocesi Liepājas un Kuldīgas iecirkņos. 
• 2018.gada janvārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī uzsākts kriminālprocess par to, ka Durbes novadā persona pārskaitīja pārdevējam 4 700 eiro pirmo iemaksu sakarā ar traktortehnikas iegādi, taču traktortehnika tā arī netika piegādāta.

• Februārī Liepājas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par to, ka kāda persona pēc sludinājuma sazinājās ar firmu un vienojās par traktora pirkšanu. Cietušais avansā uz firmas kontu pārskaitīja 3750 eiro, bet traktoru nav saņēmis.

• Martā Kuldīgas iecirknī uzsākts kriminālprocess par to, ka persona veikusi avansa maksājumu 3000 eiro apmērā firmai par traktora iegādi, bet līdz šim brīdim traktors nav piegādāts un nauda nav atdota. 

• Jūnijā mēnesī Kuldīgas iecirknī ir uzsākts kriminālprocess par to, ka uzņēmumam tika pārskaitīja nauda 8 000 eiro apmērā par lauksaimniecības tehnikas (sējmašīnas „Amazone AD303”) iegādi, taču prece nav saņemta. 

Šogad Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē jau ir uzsākti divi kriminālprocesi par krāpšanas gadījumiem saistībā ar traktortehniku. Abi kriminālprocesi uzsākti janvāra mēnesī, šobrīd tos izmeklē Ventspils un Kuldīgas iecirkņa amatpersonas. 

• Viens kriminālprocess uzsākts par to, ka zemnieku saimniecība veikusi apmaksu par traktora iegādi, bet līdz šim brīdim traktortehnika nav piegādāta un ar pārdevēju nav iespējams sazināties. 

• Otrs kriminālprocess uzsākts Ventspils iecirknī par to, ka vīrietis veicis traktora „VALMET 840” gaitas motora iegādes priekšapmaksu500 eiro apmērā un līdz pat iesnieguma iesniegšanas brīdim nav saņēmis preci.

Lai gan Kurzemes reģionā 10 no 11 iepriekš minētajiem gadījumiem pircēji preci noskatījuši interneta vietenēs Latvijā, tomēr ir pircēji, kuri preci meklē arī ārzemju portālos. Likumsargi brīdina par shēmu, kā šādi krāpšanas gadījumi notiek – krāpnieki ārzemju interneta sludinājumu portālos ievieto fotogrāfijas ar attiecīgo lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot to iegādāties par izdevīgāku cenu, kas parasti ir zemāka par tirgus cenu. Sludinājumos var tikt norādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrēti uzņēmumi, kā arī banku konti. Preci apskatīt un norēķināties par to saņemšanas brīdī nav iespējams, jo bieži vien tiek norādīts, ka tā atrodas ārzemēs un tiks piegādāta pēc rokasnaudas vai priekšapmaksas saņemšanas. Piesaistot potenciālos pircējus, krāpnieki darījuma laikā ar viņiem sazinās telefoniski vai sarakstoties e-pastā. Savstarpējā komunikācija notiek līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Tiklīdz persona ir veikusi attiecīgo samaksu, komunikācija beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts.

Tāpat ir novērots, ka šādus sludinājumus ievieto arī krāpnieki, kuri uzdodas par jau eksistējošu un zināmu firmu darbiniekiem, kā arī izmanto līdzīgu konkrēto firmu dīleru e-pasta adreses. Lai neuzķertos uz šiem sludinājumiem, potenciālajiem pircējiem nepieciešams kārtīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un darbinieka e-pasta adrese. Visbiežāk tiek veidoti līdzīgi nosaukumu, vien pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē, tādējādi maldinot un izkrāpjot no pircēja naudu par neeksistējošu preci. 

Ņemot vērā iepriekš minētos gadījumus, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē. Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājums pirms nav pārliecības par konkrētās preces esamību un to, vai tā tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas