Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītajā diennaktī sākušies plaši mežu ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji steigušies dzēst astoņus meža ugunsgrēkus, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Kā norāda VUGD, patlaban plaši mežu ugunsgrēki visbiežāk izceļas tieši kūlas dedzināšanas rezultātā.

Daugavpilī, Pilsētas mežā, dega meža zemsedze 4800 kvadrātmetru platībā. Savukārt Daugavpils novada Skrundalienas pagastā meža zemsedze degusi trīs hektāru platībā, bet kūlas ugunsgrēks bijis astoņus hektārus plašs.

Turpat, Latgales reģionā, Rēzeknes novada Lūznavas pagastā pērnā zāle degusi desmit hektāru platībā un mežs divu hektāru platībā.

Savukārt Auces novadā meža zemsedze un sausā zāle dega trīs hektāru platībā, bet Kuldīgas novada Skrundas pagastā kūla un meža jaunaudze degusi sešu hektāru platībā.

Meža ugunsgrēks bijis arī Rīgā, Ozolciema ielas galā, kur liesmas bija pārņēmušas meža zemsedzi trīs hektāru platībā. Tur degusi arī kūla viena hektāra platībā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēmis 274 izsaukumus. Dzēsti 237 ugunsgrēki, tajā skaitā 195 kūlas ugunsgrēki, veikti desmit glābšanas darbi, 19 izsaukumi bijuši maldinoši. Ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas