Aizturēta personu grupa, kas nodarbojās ar norēķinu karšu viltošanu un izplatīšanu

Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbiniekiem izdevies aizturētu vairāku personu grupu, kas nodarbojās ar norēķinu karšu viltošanu, izplatīšanu un izmantošanu gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām.

29. novembrī un 1. decembrī Rīgā, Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) EPP darbinieki operatīvās meklēšanas pasākumu kompleksa rezultātā, aizdomās par  norēķinu karšu viltošanu, izplatīšanu un šādu viltojumu izmantošanu, aizturēja četru personu grupu (20 un 21 gadu veci jaunieši). Viltotās norēķinu kartes izmantotas dažādās tirdzniecības vietās Rīgā, citās Latvijas pilsētās, kā arī ārpus valsts robežām.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka jaunieši viltotās norēķinu kartes izgatavoja kādā dzīvoklī Pārdaugavā. Sankcionētas kratīšanas laikā policijas darbinieki dzīvoklī atrada un atsavināja  vairāk kā 200 viltotas norēķinu kartes, to sagataves, dārgu tehniku šo nelikumīgo darbību realizācijai, viltotus ārvalstu dokumentus, kā arī citus lietiskos pierādījumus.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193.panta 3.daļas „Par finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa viltošanu, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu vai izmantošanu”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu un Krimināllikuma 193.1 panta 1.daļas „Par tādu datu iegūšanu, izplatīšanu vai izmantošanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Viens no grupas dalībniekiem jau iepriekš Lielbritānijā sodīts par norēķinu karšu viltošanu.

Visiem aizturētajiem jauniešiem kā drošības līdzeklis piemērots – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts. EPP tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas