Aizputē nepilngadīga meitene alkohola reibumā nodara smagus miesas bojājumus otrai meitenei 7

Policijā sākusi administratīvo lietvedību par jaunietei nodarītiem miesas bojājumiem Aizputē, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Viņa stāstīja, ka šonedēļ VP saņemta informācija par to, ka Aizputē, kādā teritorijā divām meitenēm izcēlās konflikts, kā rezultātā jaunākajai no meitenēm, kurai ir 13 gadi, tika nodarīti miesas bojājumi - ar stikla pudelēm mests pa galvu un pārsists deguns, un galva, līdz ar to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki pusaudzi nogādāja medicīnas iestādē, kur viņai tika uzliktas vairākas šuves, vēsta LETA.

Šeršņova uzsver, ka šo konfliktu vēl nepatīkamāku padara tas, ka no šīm sekām varēja izvairīties, taču apkārtējo vienaldzības vai apjukuma dēļ tas netika darīts. Apkārt atradās vairāki jaunieši, kuri, tā vietā, lai piezvanītu operatīvajiem dienestiem un ziņotu par redzēto, tādā veidā to pārtraucot, notiekošo filmēja un vēl pašlaik, dažas dienas pēc notikušā ar videomateriāliem dalās lietotnē "Whatsapp".

Meitene, kura nodarīja cietušajai miesas bojājumus, ir divus gadus vecāka un jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība un tiks pieprasītas ekspertīzes no slimnīcas, lai noteiktu miesas bojājumu smaguma pakāpi un lemtu par kriminālprocesa uzsākšanu, sacīja policijas pārstāve.

Šeršņova sacīja, ka personas tās dienas vakarpusē noskaidroja un sākotnējās darbības veica Aizputes novada pašvaldības policija. Veicot alkohola pārbaudi, konstatēts, ka jauniete, kura nodarīja meitenei miesas bojājumus, atradās 1,39 promiļu reibumā. Tāpat Valsts policija atgādina, ka pašlaik ir izsludināta ārkārtējā situācija valstī, kas liedz pulcēties vairāk kā diviem cilvēkiem, taču likumsargu rīcībā ir informācija, ka notikuma vietā atradās vismaz astoņas personas.

Valsts policija aicina vecākus runāt ar saviem bērniem un izskaidrot, ka konflikti nav jārisina šādā veidā. Likumsargi pēc pieprasījuma vairākkārt ir devušies uz skolām runāt par dažādiem aktuāliem jautājumiem jauniešu vidū, taču jāuzsver - audzinošais darbs ir jāveic vecākiem, savukārt Valsts policija jau cīnās ar sekām, atzina Šeršņova.

Tāpat acīmredzot jaunieši nesaprot, kādas sekas šī rīcība var atstāt uz viņu nākotni. Policijas pārstāve atgādina, ka jau no 11 gadu vecuma par izdarītajiem pārkāpumiem var piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus, taču no 14 gadu vecuma iestājas administratīvā un kriminālatbildība.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

aizput

Nekāda pieklājība! Sīkā kantē draudzenei brūtgānu nost.

pirms gada, 2020.04.25 09:27

Skolā iet nevajag tad dara muļķības

Nokniebās pa lezbisko

pirms gada, 2020.04.25 20:52

Liu

Lūdzu, lai vecākiem liek sodu,par nepilngadīgās meitenes rīcību .
Vienreizi, otreizi būs sods vecākiem , vecāki sāks domāt , kā ar bērnu tikt galā !!!!

pirms gada, 2020.04.26 17:11

Aizpute

Aizpute nebeidz pārsteigt,nesen šaušana,tagad 15 gadiga *** sit 13 gadigu bernu,kas notiek? Ka 15 gadiga vispar nepamanot klist pa pilsetu pali?

Krutā Aizpute

pirms gada, 2020.04.27 10:25

Z

Nepilngadīgiem skolā tagad nav jāiet, bet tas nekādi netraucē pusaudžiem vakara stundās, sevišķi pa tumsu, pulcēties baros. Pašvaldības policija, var redzēt, ka pieskata pilsētas centru, bet citos pilsētas rajonos tas tā gluži nav.

pirms gada, 2020.04.27 18:20

Kristīne Slotiņa.

Ko brauc uz Aizputi,te nav viesmīlīga tauta,var ātri atrauties ja neesi vietējā.

pirms gada, 2020.04.27 21:24

Kriminālziņas