Vilis Bukšs prognozē, kad aprīlī būs plus 20 grādi un kūkos pirmā dzeguze

Ticējums saka, ja aprīlis sākas ar ledu, tad beidzas ar medu. Tas ir, ka aprīļa beigās ziedošajos augos bites jau atrod nektāru. Ja aprīlī pērkons, būs silta vasara un bagāta riekstu raža. Ja Sulu mēnesī daudz ūdeņu, tad Miķeļos (29. septembris) daudz alus (laba miežu raža). Lai arī aprīlī ziemeļvējš vēl var atnest cīruļputeni un salu (kā tas bija 1986. gada aprīļa vidū), aprīlis ir un paliek siltāks par martu un vēsāks par maiju. Jāatceras, ka auksts marts paredz siltu maiju, bet silts marts aukstu un puteņainu aprīli. Ziemeļvēji, kuri izpaliek Sveču mēnesī (martā), var atgriezties aprīlī. Šie ticējumi tikai apstiprina sulu mēneša un pavasara mainīgo dabu, savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Atbilstoši novembra, janvāra un marta nozīmīgajām dienām, aprīlis šogad būs ar temperatūrām tuvu šā mēneša vidējiem rādītājiem, bet ar noslieci uz siltāku. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs un kopumā drusciņ vairāk kā parasti.

Mēneša pirmajā pusē laika apstākļi nepastāvīgi. Mēneša sākumā saule mīsies ar mākoņiem, nelieli nokrišņi, vējains. Temperatūra no nelieliem mīnusiem naktīs līdz plus 14 grādiem laikā ap Veco Pavasara Māru (7. aprīlis) un Māllēpes dienu (10. aprīlis). Vēlāk kļūs vēsāks.

Laikā ap Lieldienām (12., 13. aprīlis) un tālāk, mēneša vidū, naktīs daudzviet pavasara salnas. Temperatūra dienā ap plus 7, plus 12 grādi. Nokrišņi īslaicīgi. Lietus, slapjš sniegs, iespējama arī krusa. Vējains.

Mēneša otrajā pusē, laikā ap Jurģi (23. aprīlis), iestāsies īsti pavasarīgs laiks. Dienas pārsvarā sausas un saulainas. Nokrišņi nelieli, īslaicīgi. Šajā laikā temperatūra dienā var pakāpties līdz plus 20 un vairāk grādiem. Dažviet arī pirmie pavasara pērkona negaisi.

Mēneša beigās laika apstākļi būtiski nemainīsies. Tālāk sekojošais maijs rādās būt silts, lielākoties saulains un brīžiem ar stipriem nokrišņiem pērkona negaisu laikā mēneša otrajā pusē.

Paredzams, ka laikā ap Jurģi (23. aprīlis) sāks ziedēt ievas, dzirdēsim pirmo dzeguzes kūkojumu un lakstīgalas pogošanu. Šajā laikā atgriezīsies arī pirmās bezdelīgas un citi mazie kukaiņēdāji. Ticējums saka, jo agrāk pavasarī sāk ziedēt ievas, jo siltāka vasara...

Pievieno komentāru

Izklaide