Vilis Bukšs par februāri: temperatūras svārstības būs kā zāģa zobi – te uz augšu, te atkal uz leju

Šogad zīmīgas bija janvāra pēdējās dienas. Ja šajās dienās nebija sala, tad tas būs februārī. Ja janvāra beigās daudz nokrišņu, tad februārī maz. Savukārt laika apstākļi 24. un 25. janvārī norādīja uz agru pavasari jau februāra beigās, savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Ņemot vērā laika apstākļus 1. un 27. decembrī (Latvijas austrumos neliels sniedziņš, ziemeļu un rietumu puses vējiņš, temperatūra ap 0), tad ziemas otrais mēnesis būs aukstāks nekā janvāris un temperatūru ziņā tuvu vidējam, bet ar noslieci uz siltāku. Nokrišņi tuvu vidējiem rādījumiem. Austrumlatvijā pārsvarā tas būs sniegs, slapjš sniegs. Tuvāk jūrai – lietus. Temperatūru svārstības februārī rādās būt kā zāģa zobi – te uz augšu, te atkal uz leju. Daždien pietuvojoties +5, +8 grādiem, reizēm naktīs nokrītot līdz –10, -15 grādiem.

Sveču mēneša pirmajā pusē mainīgi laika apstākļi. Ja mēneša sākums silts, tad laikā ap Dārtu (6. februāris) sals naktīs dažviet var sasniegt 10, 12 grādu atzīmi. Šajā laikā nokrišņi īslaicīgi un neliels sniedziņš. Ceļi apledos. Vēlāk vējains, temperatūra ap plus 5, daudzviet neliels īslaicīgs lietutiņš.

Februāra vidū līdzīgi. Vējains. Nelielu sniegu un slapju sniegu nomainīs īslaicīgs lietus un otrādi. Brīžiem var arī putināt. Temperatūras pārsvarā ap 0. Ceļi slideni.

Sveču mēneša otrajā pusē vairāk saulainu dienu. Ja laikā ap 20., 22. februāri naktīs vēl dažviet temperatūra var sasniegt mīnus 10, mīnus 15 grādu atzīmi, tad mēneša beigās saulainās pēcpusdienās temperatūra var paaugstināties līdz plus 8, plus 10 grādiem. Bez ievērojamiem nokrišņiem. Šajās dienās tad arī varam sagaidīt pirmos pavasara vēstnešus - lauku cīruļus, ķīvītes un māju strazdus.

Neraugoties uz vēl iespējamo aukstumu, februārī jau sajūtams pavasara tuvums. Tautas gudrība saka, ka februārī uzsnigušais sniegs jau smaržo pēc pavasara. Lazdu ziedēšana, kas šogad novērojama jau janvārī, apstiprina, ka sācies bioloģiskais pavasaris... Tāpat arī agrā sulas tecēšana kļavām. Līdzīgi kā pirms 13 gadiem (2007. gads) arī šogad var izrādīties, ka februāris būs vienīgais kaut cik ziemai atbilstošs mēnesis. Tālāk sekojošais marts rādās būt neizdevušās ziemas cīņa ar agro pavasari, kas var turpināties līdz Lieldienām (12. aprīlis).

Pievieno komentāru

Izklaide