Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tekstilmāksliniece Lilita Bauģe aicina uz "Spēka zīmju" radošo darbnīcu

9. novembrī pulksten 12 un plkst. 15 galerijā „Romas dārzs”, Liepājā, Zivju ielā 3, notiks tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes radošās darbnīcas „Spēka zīmes”. Mākslinieces vadībā ikvienam radošās darbnīcas apmeklētājam būs iespēja apdrukāt kokvilnas maisiņu ar latviešu etnogrāfiskajām zīmēm. Darbs tiks veikts sietspiedes tehnikā, izmantojot radošajā darbnīcā veidotu šablonu, apdrukas krāsas un sietspiedes sietus.

Darbnīcas dalībnieki varēs iepazīt un izvēlēties kādu no etnogrāfiskām rakstu zīmēm, izveidot to par savu spēka zīmi ar personīgo enerģiju un domām. Darba turpinājumā mākslinieces vadībā, izmantojot speciālas tekstilkrāsas un sietspiedes sietus, tiks radīts personalizēts kokvilnas maisiņš.

Sietspiede ir drukas tehnika, kas tiek plaši izmantota gan vizuālajā mākslā, gan produktu dizainā. Tā ir salīdzinoši vienkārša grafikas tehnika. Sietspiede paver neskaitāmas iespējas, ar vienu sietu – šablonu var sadrukāt visdažādākās kompozīcijas, turklāt tas ir unikāls roku darbs. Sietspiede radusies senajā Ķīnā jau mūsu ēras 2. gadsimtā. Eiropieši no Āzijas valstīm to pārņēma tikai 18. gadsimtā, tomēr ievērojamāko popularitātes uzplaukumu sietspiede piedzīvoja sešdesmitajos gados Amerikā, kad tā kļuva par slavenā mākslinieka Endija Vorhola iecienītāko tehniku.

Tekstilmākslinieci Lilita Bauģe mākslas pamatus guvusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā. Studijas turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļā. Māksliniece aktīvi piedalās izstādēs un dažādos mākslas projektos, darbi izstādīti Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Polijā un Indijā. 2012. gadā ieguvusi mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā. Pašlaik Lilita darbojas sava zīmola – „Bauge textile” https://www.baugetextile.com/ ietvaros, veidojot dažādus tekstila izstrādājums un to dizainus.

Lilitu Bauģi iedvesmo daba, ainavas un viss dzīvais, kā arī notiekošais ap mums. Māksliniece strādā dažādās tekstila apstrādes tehnikās, bet par savām mīļākajām atzīst auduma apdrukas un izšūšanas tehnikas, kā arī klasisko rokdarbu tehniku - adīšanu.

Dalības maksa meistardarbnīcā ir 10,00 eiro no personas. Lai piedalītos radošajā darbnīcā priekšzināšanas nav nepieciešamas (sākot no 12 gadu vecuma). Krāsas, 1 auduma maisiņš un citi nepieciešamie izejmateriāli tiks nodrošināti.

Lūgums dalībniekiem paņemt līdz šķēres, papīra griežamo nazi un lineālu (vismaz 20 cm mērogā). Ja kāds vēlēsies apdrukāt un izveidot vairākus spēka zīmju maisiņus, tad tos varēs iegādāties par 1,50 eiro darbnīcas norises vietā.

Tā kā vietu skaits darbnīcās ir ierobežots, iepriekšēja sazināšanās par dalību ir obligāta zvanot, vai rakstot: +371 26818773, E-pasts. lilita.bauge@gmail.com.

Pievieno komentāru

Izklaide