Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina uz daudzveidīgo tulpju ziedu izstādi

10. maijā pulksten 12 Liepājas latviešu biedrības nams turpinās ilggadējo tradīciju un aicina ikvienu liepājnieku un pilsētas viesi uz pavasara tulpju un narcišu ziedu izstādes atklāšanu, kas sniegs iespēju aplūkot Latvijā atpazīstama un pieredzes bagāta ziedu šķirņu selekcionāra un kolekciju īpašnieka Jāņa Dukaļska ziedus, kā arī piedalīties mājražotājas Inetas Jurķes-Miķelsones lekcijā un radošajā darbnīcā, informē Liepājas latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

Šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, Liepājas latviešu biedrības nams rīkos kopumā sešas ziedu izstādes sadarbībā ar profesionāliem stādu audzētājiem. Šī gada izstāšu ciklu ievadīs Mātes dienai veltītā ziedu izstāde ar šim gadalaikam raksturīgajām sīpolpuķēm – tulpēm un narcisēm. Jauninājums, kas papildinās katru no ziedu izstādēm, būs dažādas izglītojošas lekcijas, diskusijas, radošās meistarklases un konsultācijas ar profesionāliem stādaudzētājiem un dārzniekiem, kurās ikviens, kurš kādreiz ir šaubījies par pareizo šķirņu izvēli un to audzēšanu vai ziedu audzēšanas metodēm, spēs rast atbildes uz saviem jautājumiem un pilnveidot savas zināšanas aktīvajai ziedu audzēšanas sezonai. Taču radošajās meistarklasēs interesenti varēs izgatavot sev noderīgas lietas, kas tos priecēs pašu mājās arī pēc pasākuma.

10. maijā plkst. 12:30 Biedrības nama Izstāžu galerijā notiks pirmā nodarbība vasaras un rudens ziedu radošo meistarklašu ciklam, kuru ievadīs mājražotāja un zaļi domājošs cilvēks pēc pārliecības no Embūtes puses – Ineta Jurķe-Miķelsone. “Leišmalītes garšas un smaržas” lekcijas un radošās nodarbības laikā lektore dalīsies zināšanās par garšaugu, savvaļas un ārstniecisko augu tradicionālo un plašo izmantošanu dažādās jomās, piemēram, pārtikā, ārstniecībā, lauksaimniecībā, mājsaimniecībā un kosmētikā. Izglītojošajā un radošajā meistarklasē, kurā tiks izmantoti videi draudzīgi audzēti dārzeņi, garšaugi un savvaļas augi, darbnīcas dalībnieki varēs ne tikai izgatavot savus personalizētos garšaugu un tēju maisījumus, bet arī pasmaržot un nogaršot svaigus augus, kurus vairums cilvēku ikdienas uzturā neizmanto. Piedalīties izglītojoši izklaidējošajā pasākumā ir aicināts ikviens interesents, jo aktivitātes radīs prieku dažādām vecuma grupām un būs pieejamas bez maksas.

Pateicoties selekcionāram Jānim Dukaļskim no Ķekavas novada Daugmales, kurš ar tulpju un sīpolpuķu audzēšanu nodarbojas vairāk kā 35 gadus un ir ieguvis plašu atpazīstamību savā nozarē, būs iespējams vērot šos izteiktos pavasara ziedus. Tulpju audzētāja Maruta Mirdza Audare, kas izstādē būs sastopama uz vietas, palīdzēs ikvienam interesentam iegūt arī vērtīgus padomus tulpju audzēšanā un uzzināt kā prasmīgi kopjot šos ziedus, ikviens var panākt, ka tie pašmāju dārzus izgrezno no maija līdz pat jūnijam.

Šogad pirmajā ziedu izstādē tulpes skatītājus priecēs neierasti kuplā skaitā, jo izstādē šogad kopumā būs aplūkojamas vairāk kā simts dažādas šī zieda šķirnes. Tulpes ir unikālas tieši tādēļ, ka tās mēdz būt visdažādākajos toņos un veidot pasakainas krāsu gammas – sākot no košiem, uzmanību piesaistošiem toņiem, kas sevī ietver arī skaistas krāsu kombinācijas, beidzot ar sniegbaltiem un teju melnas krāsas ziediem, kas izskatās gandrīz nedabiski. Papildus daudzveidīgajiem ziediem, izstādi košāku iekrāsos arī radošās pilnveides studijas "Mākslas Pasāža Radi" dalībnieku gleznotie tulpju un narcišu ziedi dažādās tehnikās.

Tulpju ziedu izstāde Liepājas latviešu biedrības namā apskatāma no 10. – 12. maijam no plkst. 10:00 – 18:00. Visu vasaras un rudens sezonu ziedu izstādes Liepājas latviešu biedrības namā būs apskatāmas bez maksas.

Pievieno komentāru

Izklaide