Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks viduslaiku dziedājumu koncerts

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" šodien plkst.17 koncertā "Gregoriskie dziedājumi. Carmina" ar viduslaiku dziedājumiem Ziemassvētku laikam uzstāsies vokālā grupa "Schola Cantorum Riga", aģentūru LETA informēja SIA "Lielais Dzintars" pārstāve Santa Margeviča.

Koncertā līdzās vokālajai grupai uzstāsies arī pašmāju komponists Raimonds Tiguls.

"Sadarbībā ar komponistu Tigulu esam mēģinājuši veidot stāstu, kas uzrunā un aizskar mūsdienu klausītāja sirds stīgas," par koncertu pavēstīja grupas "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis.

Koncerta nosaukums "Carmina" tulkojumā no latīņu valodas nozīmē "dziesmas". Viduslaikos šis apzīmējums lietots attiecībā uz tautā iemīļotu un pazīstamu, teju līdzi dziedamu repertuāru.

"Lielajā dzintarā" izskanēs viduslaiku dziedājumi Ziemassvētku laikam - gregoriskais korālis, ambroziskās himnas un vairāki agrīnās daudzbalsības paraugi. Aranžējumos izmantoti daudzi pasaules mūzikā atrodami elementi, veidojot dialogu starp senajām melodijām un mūsdienu izteiksmes līdzekļiem.

Vokālā grupa "Schola Cantorum Riga" dibināta 1995.gadā kā īpašs ansamblis senās mūzikas, sevišķi gregoriskā korāļa, autentiskai interpretēšanai un ir attīstījusies par grupu ar plašu un daudzveidīgu repertuāru.


Pievieno komentāru

Izklaide