Liepājā Brokānu ģimenes mīlule Mīce no dižciltīgo orientālo cilts

Par to, ka ņems jaunu mājdzīvnieku, Brokānu ģimenes locekļi vienojās, pamanot, ka mīluļa pundurtrusīša Tuses mūžs tuvojas dabiskam noslēgumam. Sprieduši, ka sunim pilsētas dzīvokļa sienās būtu grūti, jo neviens īsti negribētu vest regulārās pastaigās, tāpēc plānojuši dot pajumti kaķim no dzīvnieku patversmes. Dzimumam nav piešķirta nozīme, un dēlēns nākamajam luteklim jau izdomājis vārdus – Mīce vai Mimiuss. Tomēr liktenis izrīkojies pa savam, un bezpajumtnieka vietā mājās ieradies dižciltīgs radījums.

Lai gan bez šķirni apliecinošiem dokumentiem, Mīce ir divu titulētu orientālo (oriental – austrumu (no angļu val.)) atvase, alimentu bērns, ko radinieki vienkārši uzdāvinājuši pirmklasniekam Viesturam. Kristīne Brokāne stāsta: “Mēs viņu ņēmām ne dēļ papīriem, bet tāpēc, ka ļoti gribējās kaķi. Atvedām mājās tikai divus mēnešus vecu, tikko iemācījušos patstāvīgi ēst. Sākumā kaķēns visur asināja nagus, koridorā tapetes noplēsa. Gribējām šogad iegādāties jaunu dīvānu un atjaunot koridora sienas, bet vīrs saka – nav vēl ticības viņai.”

Pēdējā laikā, atnākot ciemiņiem vai svešiem cilvēkiem, kaķene mēģina parādīt, kurš te ir saimnieks. “Mūsu draugi zina, ka Mīce ielēks klēpī, sagaidīs, kad uz viņu paskatīsies un sāks runāties, iekodīs degunā un jutīsies ļoti apmierināta,” mīlules kaprīzes atklāj saimniece. Būdama vēl pavisam jauniņa, nu jau četrgadīgā kaķenīte draudzējusies un mīlinājusies ar visiem, bet tagad – tikai ar savējiem."

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 21. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Izklaide