Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas ir "Momo" un cik bīstams? 1

Saistībā ar tā saukto izaicinājuma spēli “Momo” draudi bērnu drošībai nepastāv – šādu paziņojumu izplatījusi Valsts policija. Pagājušās nedēļas beigās vecāki sociālajos tīklos cēla trauksmi, ka interneta vietnēs, kur mazie mēdz skatīties multiplikācijas filmas angļu valodā, parādījies tēls, vārdā Momo. Tas aicinot gan darīt pāri citiem, gan īstenot pašnāvību.

Kādas mammas paziņojums internetā brīdina, ka “Momo” parādās bērnu biežāk lietotajās interneta vietnēs, piemēram, “YouTube”, multiplikācijas filmiņu “Peppa Pig”, “Lol Dolls”, pārsteigumu olu atvēršanas un citu raidījumu laikā. Tēls ar biedējošo seju – milzīgām acīm un it kā smaidošu muti līdz ausīm – angliski piedraudot: ja tā nosacījumi netiks pildīti, tad atnāks un nakts vidū nogalinās gan bērnu, gan viņa ģimeni un draugus.

Pamanot šo ierakstu sociālajā tīklā “Facebook”, no rīta pie brokastu galda par to ieminējos arī saviem bērniem. Un biju pārsteigta par to, cik daudz gan desmitgadīgais dēls, gan septiņus gadus vecā meita zināja un stāstīja par to. Meitas skatītajā “YouTube” video laikā Momo bija parādījies tieši iepriekšējā dienā. Tā kā runājis angliski, neko nav sapratusi. Bailes gan iedvestas, un bērns video pārtraucis skatīties. Nākamajā naktī vairs nespēja mierīgi gulēt.

Papētot informāciju interneta resursos, atklājas, ka Momo pasauli biedē jau kopš pagājušā gada. Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska apliecina, ka pirmie signāli organizācijai pienākuši pērn vasarā no Austrijas un vairāku citu valstu kolēģiem. “Tomēr mēs nolēmām nebrīdināt un neizstrādāt nekādus materiālus, cerot, ka akmens velsies un aizvelsies, un noklusīs,” viņa saka. “Negribējām radīt līdzīgu masu histēriju, kāda radās pēc informācijas izplatīšanas par līdzīgu izaicinājuma spēli “Zilais valis”.” Saistībā ar to sociālajos tīklos un viltus ziņu portālos tika izplatīts gana daudz puspatiesību un nepatiesības.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 7. marta numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

niks ļapsenkovs

lūdzu nespēlējiet tādu spēle čarlī noteikumi šajā spēlē vajadzīgidivi2 zīmuļi un papīrs un jāuzraksta no yes no yes

pirms 2 mēnešiem, 2019.06.11 15:16

Izklaide