Kā tikt vaļā no ziemā uzkrātajiem liekajiem kilogramiem? Fitnesa treneres Lāsmas Balbārdes padomi 1

Lai tiktu vaļā no ziemā uzkrātajiem liekajiem kilogramiem, nepietiks tikai ar aktīvu sportošanu. Vēlamo rezultātu iespējams sasniegt ātrāk, ja apvieno sabalansētu uzturu un fiziskās aktivitātes, uzsver fitnesa vecākā trenere Lāsma Balbārde.

Ziemas vakaros laukā nemaz negribas iet un laiku bieži vien īsinām, sēžot pie televizora un našķējoties. Turklāt, tā kā pa dienu steigā nav sanācis kārtīgi paēst, apetīte ir diezgan liela. “Pēc klientu teiktā, saprotu, ka tā ir ļoti liela problēma,” secina Lāsma.

Mazkustīgā dzīvesveida dēļ liekie kilogrami ātri vien nosēžas uz vēdera un gurniem. Tās ir biežākās problēmzonas. Pārsteidzoši, bet neliels vēderiņš mēdz veidoties pat citādi miesās vājiem cilvēkiem. Sievietēm visbiežāk tas notiek pēc dzemdībām, jo grūtniecības laikā izmainījusies ādas struktūra, tā vairs nav tik elastīga, bet vīriešiem rodas tā sauktie alus vēderiņi. Lietojot alkoholu, gribas ēst, un visbiežāk izvēlas neveselīgas uzkodas.

“Cilvēkiem bieži vien liekas, ka taisīs vēdera muskulatūru stiprinošus vingrinājumus un viss liekais pazudīs,” Lāsma saka. Taču tā nav. Pirmkārt, nepieciešams sportot pēc iespējas dažādāk, jo presīte strādā teju visos vingrinājumos. Otrkārt, nevajag iedomāties, ka, sākot dzīvot fiziski aktīvāk, varēs ēst visu, ko vien gribas. “Vingrojot mēs nostiprinām muskuļus, bet tauku slānītis zudīs tikai tad, ja ievēros veselīga uztura principus.”

Tāpēc reizēm sportojot atklājas, ka svars nevis sarūk, bet – gluži pretēji – palielinās. Muskuļu masa ir smagāka nekā tauki. Vairāk kustoties, vairāk gribas arī ēst. Rezultātā tauku daudzums saglabājas, muskuļi aug un svari rāda šokējošu ciparu.

Visu sarunu ar Lāsmu Balbārdi lasiet "Kursas Laika" 21. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vaii

Lasma cik var *** ko??? labak padalies kadus sudus sevi pote,nevis megini iestastit kad to visu dabuji ar salatu esanu un vingrosanu. mele

pirms 2 gadiem, 2019.02.22 19:54

Izklaide