Kā Līgo svētkos sagatavoties "Papardes zieda" meklēšanai

“Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga dalās padomos, kā sagatavoties svētkiem, lai tos aizvadītu bez raizēm, piesardzība “Papardes ziedu” meklējot.

Par vienu no skaistākajām Jāņu nakts tradīcijām tiek uzskatīta “Papardes ziedu” meklēšana, kas ir tēlains apzīmējums mīlestības fiziskajai izpausmei, pret kuru Z.Melberga aicina neizturēties vieglprātīgi un sagatavoties jau iepriekš. Lai izvairītos no nevēlamas grūtniecības iestāšanās, nepieciešams savlaicīgi parūpēties par kontracepcijas līdzekļu iegādi. Ja pāris tomēr nav lietojis kontracepcijas līdzekļus un nav bērniņam gatavi, aptiekās bez receptes iespējams iegādāties avārijas kontracepciju, ko nepieciešams izdzert tuvāko 72 stundu laikā pēc neaizsargāta dzimumakta, ievērojami samazinot grūtniecības iestāšanās risku.

Farmaceite uzsver –  avārijas kontracepcija ir paredzēta tikai ārkārtas situācijām, nevis ikdienas lietošanai. Iedzerot avārijas kontracepcijas tableti 24 stundu laikā pēc neaizsargāta dzimumakta, garantija par grūtniecības neiestāšanos ir 95%, iedzerot 48 stundu laikā – 85%, bet 72 stundu laikā – 58%.

Pievieno komentāru

Izklaide