Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Poļu burinieka "Zawisza Czarny" vīru koris lietainajā otrdienas vakarā tomēr priecē liepājniekus

Otrdien, 28. maijā, Liepājas promenādē pretim klubam "Fontaine Palace" pietauvojās Liepājas sadraudzības pilsētā Gdiņā (Polija) reģistrētais trīs mastu burinieks "Zawisza Czarny" ar vīriešu kori uz klāja.

Jau pirmdien tika izreklamēts, ka vīru koris vakarā līdzās buriniekam sniegs bezmaksas brīvdabas koncertu. Tiesa, lietus gadījumā kora koncerts varēja tikt atcelts.

Lai arī otrdiena Liepājā ir lietaina un arī ap septiņiem vakarā smidzināja lietus, pie burinieka jau pulcējās interesenti, kuri vēlējās dzirdēt koncertu. Tas operatīvi tika pārcelts uz kluba "Fontaine Palace" telpām.

"Zawisza Czarny" ir peldošs koris. Reizi gadā koris kā buru kuģa "Zawisza Czarny" apkalpe dodas kruīzā, lai sniegtu koncertus ostās un popularizētu savu pilsētu. "Zawisza Czarny" koris specializējas XVIII un XIX gadsimta burinieku apkalpes darba un brīvā laika dziesmu rekonstrukcijās.

Vīriešu koris dibināts 2012. gadā. Tajā apvienojušies 50 vīrieši vecumā no 18 līdz 70 gadiem. Korī dzied vairāku paaudžu dalībnieki - tēvi un dēli. Šis koris ir vienīgais Polijā un viens no labākajiem pasaulē amatieru koru kategorijā, ar visaugstāko jūrniecības tradīciju līmeni. Visiem kora dalībniekiem ir sava veida saistība ar darbu jūrā -  kapteinis, bocmanis, kuģa pavārs un pārējā apkalpe ir kora dalībnieki. Starp dziedātājiem ir arī profesionālu koru dalībnieki un mūziķi.

Iepriekš burinieks ar kori uz klāja Liepājā ieradās 2016. gada 25. septembrī un kora koncerts tika uzņemts ar lielām ovācijām

Pievieno komentāru

Izklaide