FOTO: Kurp doties brīvdienās? Rīvas upes dabas taka pārsteigs ikvienu 3

Pie Labraga jūrā ietek viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva. Lai līdz tai nokļūtu, no Liepājas ir jāmēro 60 kilometrus. Tur ir iespēja izstaigāt dabas taku "Rīvas loki", kas pārsteigs ikvienu.

Portāls devās izstaigāt dabas taku "Rīvas loki", kas sākas pie Ulmales-Labraga luterāņu baznīcas un vijas 3 kilometrus augšup, lejup pa Rīvas upes lejteces gleznaino senleju. Rīva šeit plūst kanjonveidīgā gravā, kuras dziļums sasniedz 12 metrus. Skati ir iespaidīgi.

Skatam paveras neskaitāmi upes līkloči un stāvie krasta atsegumi. Gaiss šeit ir neparasts, pilns ar jūras un priežu smaržu. Pa ceļam tika sastapti vien daži cilvēki, netraucēti var baudīt klusumu un mieru, vērojot krāšņos dabas skatus un upes rāmo plūdumu.

Pirmie trīs kilometri ir visvieglākie, tos bez grūtībām būs iespējams pieveikt arī senioriem. Nākošie trīs kilometri jau ir atraktīvāki, tos kātojot, ieteicams lietot trekinga nūjas. Šie abi posmi ir marķēti ar zaļu krāsu. Turpretim pēdējie divi kilometri jau ir saldais ēdiens ekstrēmāku pārgājienu cienītājiem – bez marķējuma, ar daudziem šķēršļiem upes krastos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Sandis

Paskat tik, kur manis uzstādītā zīme par distaces ievērošanu tikusi. Piebildīšu, ka man nav nekāds sakara ar dabas taku. No takas radītāju puses ne mī, ne bē par to. Dzīvoju tās sākumam blakus, kur daļa atbraucēju, ar saviem limuzīniem, cenšas bloķēt manu iebraukšanu un izbraukšanu no sētas. Priecīgs neesmu. Tādēļ lūgšu ievērot CSN, kas attiecas uz ārpus apdzīvotām vietām un neatstāt savus transportlīdzekļus ceļa līkumā!

pirms 9 mēnešiem, 2020.05.04 02:21

Guna

Pēc šī raksta,iespējams,takas apmeklētāju skaits pieaugs.Tādēļ gribu paskaidrot tiem,kuri nezina.1.Mājas piebraucamais ceļš NAV STĀVVIETA automašīnām.2.Tas nopļautais,nogrābtais zāles pleķītis,starp piebraucamo ceļu un žogu ir ACU priekam,ne jūsu automašīnām.3.Automašīnas varat atstāt uz Rīvas pusi kaut 8km garumā.Nebūs no takas tik tālu jānāk atpakaļ kājām.4.Nu,ievērojiet tomēr distanci,nečupojieties.Vīruss nekur nav pazudis.

pirms 9 mēnešiem, 2020.05.04 03:34

Izklaide