FOTO: Karostas cietumā sākas Liepājas šīs vasaras pirmais festivāls

Piektdien, 12. maijā, Karostas cietumā sākās Karostas festivāla pirmā diena. Festivāls apmeklētājus gaidīs ciemos arī sestdien un svētdien.

Piektdien varēja apskatīt Karostas cietumu, tajā mākslinieki bija radījuši māslas darbus četrās cietumnieku kamerās. Cietuma pagalmā bija vintage tirdziņš, izstādes “Karostnieks – mākslinieks iznāk no skapja” un “Karostnieka kolekcija”, kā arī izklaides bērniem.

Pēcpusdienā cietuma pagalmā notika diskusija “Nākamie 30 gadi Karostā”. Piedalījās Liepājas pašvaldības un SEZ pārstāvji, Karostas uzņēmēji, vides aktīvisti, arhitekti. Pēc tam bija PEN (starptautiska rakstnieku, publicistu un redaktoru organizācija) diskusija par vārda brīvību literatūrā “Kad negribam klusēt”. Vakara noslēgumā bija koncerts un kino vakars.

Sestdien, 13. jūnijā, no pulksten 16 līdz 19 Liepājā Karostas festivāls turpināsies Karostas ūdenstornī, kur būs ūdenstornī tapušo mākslas darbu prezentācija un poētiskās reinkarnācijas “Es esmu ūdenstornis, es esmu cisterna”, ko veidos Latvijas Rakstnieku savienības Literārās akadēmijas absolventu dzejas nometnes dalībnieki. Būs arī dzīvā gleznošana (live-painting), ko realizēs spāniete Clara Cabrera. Pulksten 16 pie Oskara Kalpaka tilta un pulksten 17 pie ūdenstorņa sāksies gida vadītas velo ekskursijas.

Svētdien, 14. jūnijā, no pulksten 13 līdz 17 Liepājā Karostas festivāls turpināsies Redānā, kur notiks redānā tapušo mākslas darbu apskate un tikšanās ar māksliniekiem, video performance “30 neatkarības gadi Karostā”, Dzejas telpa ar Annu Auziņu, dzīvā gleznošana, aktivitātes bērniem, bufete un tirdziņš. Pulksten 13 no O. Kalpaka tilta startēs vintage auto un moto spēkratu parāde, kas noslēgsies Redānā.

Visi pasākumi Karostas festivālā ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Izklaide