FOTO: Izrāda Liepājas ezerā noķertās līdakas; Policija ezerā noformē protokolus 1

Piektdien, 1. maijā, Latvijā tiek atklāta spiningošanas sezona, kā arī tiek atļauta makšķerēšana no laivām. "Rekurzemei" vīri stāstīja, ka kopumā pirmajā līdaku copes dienā līdz pusdienlaikam Liepājas ezerā ķērās švaki.

Liepājā rīta pusē nebija ne miņas no solītās siltās dienas, pūta auksts vējš un lija lietus. Pusdienlaikā Liepājas ezera krastā Ezermalas ielā viena pēc otras sāka piestāt laivas. Lielākie lomi bija aptuveni četrus kilogramus smagas līdakas. Copmaņi stāstīja, ka līdakas bija cimperlīgas ķērās skopi. Tās laivā varēja ievilināt tikai ar viltību.

Makšķernieki vērtēja, ka dienas pirmajā pusē ezerā bija aptuveni 150 laivas. Biedrības "Liepājas ezeri" inspektors Agris Vecbaštiks norāda, ka, ezerā pārbaudot makšķerniekus, laivās lielākās redzētās līdakas bija sešu, septiņu kilogramu smagas.

Pēcpusdienā krastā piestāja arī Valsts policijas laiva. Policisti pārbaudīja, vai makšķernieki nav alkohola reibumā, vai ir vajadzīgas aprīkojums laivām un glābšanas vestes, vai ir licences. Covid-19 laikā noteiktos ierobežojumus makšķernieki ievēroja, laivās bija pa diviem cilvēkiem vai ģimenes. Policija noformēja divus protokolus - viens bija par motorlaivas vadīšanu bez tiesībām, otrs - airu laiva bez aprīkojuma, stāsta policists Ainars Štībelis. Viņš piebilst, ka pērn Durbes ezerā netika noformēts neviens protokols.

Plašāk par 1. maija līdaku copi lasiet "Kursas Laika" 7. maija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Daiga

Mans copmanītis noķēra šodien 6,6 kg un 97 cm garu līdaciņu.

pirms gada, 2020.05.01 20:42

Izklaide