Dabas vērotājs Vilis Bukšs paziņo, cik bargi saldēs februāris 1

Ja seko norisēm dabā un nozīmīgām dienām augustā, decembrī, tad kalendārās ziemas pēdējam mēnesim februārim vajadzētu būt aukstam un bez lieliem nokrišņiem. 20.augusts, kas bija saulains un silts, paredz pārsvarā sausu februāri un lielāku salu mēneša vidū. Līdzīgi 20. augustam arī 27. decembris liecina par salīdzinoši aukstu Sveču mēnesi. Savukārt 12. janvārī pēc kautas cūkas liesas varēja vērot, kāda tad būs atlikusī ziema? Liesa vienmērīga un gara, ar nelielu sabiezinājumu galā. Tā ir zīme, ka arī martā vēl turpināsies ziema un īstu pavasari līdz Lieldienām (4. aprīlis) nav ko gaidīt, savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Puteņu mēnesis rādās būt ar mainīgiem, „zāģa zobiem” līdzīgiem laika apstākļiem mēneša pirmajā pusē un beigās. Ja Sveču mēneša sākumā neliels sals un īslaicīgi nokrišņi, tad laikā ap Dārtu (6.februāris), sals var pastiprināties. Skaidrās dilstoša mēneša naktīs temperatūra dažviet var noslīdēt līdz mīnus 20 grādu atzīmei. Tas nebūs ilgi. Dārtas sals ilgāk par trīs dienām nenoturas. Dienām ar salu sekos īslaicīgs atlaidenis, neliels sniegs, slapjš sniegs. Ceļi šajā laikā slideni.

Februāra vidū, mēness fāzēm mainoties, sagaidāms vēl viens aukstuma vilnītis, kad temperatūra skaidrās bezvēja naktīs dažviet var nokrist līdz mīnus 18, 20 grādiem. Vēlāk mainīgi laika apstākļi. Mēneša otrajā pusē vairāk nokrišņu un neliela līdz mērena sala dienas nomainīs dienas ar īsiem atkušņiem. Mēneša izskaņā neliels īslaicīgs sniegs, naktīs viegls sals un temperatūra dienas laikā tuvu nullei. Ceļi slideni.

Kopumā februāris būs tuvu ikgadējiem vidējiem mēneša rādījumiem gan nokrišņu, gan temperatūru ziņā. Tuvāk jūrai siltāks kā parasti. Sniega sega lielā Latvijas daļā nedaudz saruks, maķenīt papildināsies, bet nekur nepazudīs. Neskatoties uz to, ka Sveču mēnesis vēl ir stiprs ziemas mēnesis, sniegs februārī jau smaržo pēc pavasara un salīdzinot ar janvāri, saules gaisma pieaug par nepilnām 30 stundām...

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kārlis

Diemžēl Bukša kunga labi uzrakstīti "pareģojumi" parasti atbilst 50/50.

pirms 2 mēnešiem, 2021.01.31 21:22

Izklaide