Ārsti aicina Vecgada vakarā ēst ar mēru un atcerēties par savām alerģijām

Svētku laikā cilvēkiem patīk ēst daudz un garšīgus ēdienus, tomēr ir jāatceras, ka, piemēram, tāds auglis kā hurma var radīt zarnu nosprostojumu. Tādēļ cilvēkiem, īpaši tiem, kuriem ir zarnu saslimšanas, ļoti  jāuzmanās. Tāpat jāizvairās no pārlieku liela mandarīnu patēriņa šajā svētku laikā, vēsta Latvijas Sabiedriskie mediji.

“Lieta, kas, protams, ir šajā laikā - ir dažādi citrusaugļi un dažādas neparastas lietas,  kā eksotiskie augļi – mango, greipfrūti un citi augļi, uz kuriem cilvēkiem mēdz būt alerģijas. Otra biežākā alerģija ir pēc dažādu zivju produktu patēriņa, ko cilvēki nav raduši lietot uzturā,” stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

 “Tādēļ arī par to vajadzētu padomāt un būt uzmanīgiem, un, ja parādās kādas alerģiskas reakcijas, tad jālieto antihistamīna preparāti, ja tādi mājās ir. Bet, ja alerģija izpaužas kā, piemēram, sejas, mēles tūska, plaši izsitumi uz ādas un acu pietūkums, tad, protams, ir jāmeklē neatliekamā palīdzība, jo šīs alerģijas izpausmes var būt arī dzīvībai bīstami,” atgādina Višņakovs.

Pievieno komentāru

Izklaide