18. novembra svētku koncertu un uguņošanu Liepājā vērojuši aptuveni 33 000 cilvēku

Svētdien, 18. novembrī, notikušo Latvijas Republikas proklamēšanas simtās gadadienas svētku koncertu un uguņošanu klātienē vēroja aptuveni 20 000 liepājnieki un pilsētas viesi, savukārt interneta tiešraidē pasākumu attālināti skatījās vēl aptuveni 13 000 cilvēku, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

“Paldies ikvienam, kurš kopā plecu pie pleca vairāku mēnešu garumā ļoti atbildīgi strādāja gan pie pasākuma mākslinieciskās, gan tehniskās realizācijas. Tāpat liels paldies ikvienam apmeklētājam, kurš ar savu klātbūtni stiprināja mūsu visu kopīgo vienotības sajūtu 18. novembra vakarā. Ir liels gandarījums par to, ka rūpīgi plānotais koncerts un uguņošana izdevās kā plānots un tik daudziem liepājniekiem un pilsētas viesiem raisīja pozitīvas un patīkamas svētku sajūtas,” sacīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Šis bija viens no lielākajiem pasākumiem, ko pēdējo gadu laikā pilsēta pati saviem spēkiem ir realizējusi. Kopumā svētku pasākuma nodrošināšanā piedalījās aptuveni 300 cilvēki - gan pasākuma tehniskie realizētāji, gan muzikālās apvienības, režisori, dejotāji un citi iesaistītie.

Svētku apmeklētājus sajūsmināja iespaidīgā scenogrāfija. Tā bija veidota trīs līmeņos, kuros īpaši scenogrāfiski elementi tika savienoti ar skatuvi un koncertzāles “Lielais dzintars” terasi, veidojot trīs stihijas - ūdeni, zemi un gaisu. Īpaši veidotās video projekcijas izcēla koncertzāli un lika tai iemirdzēties pavisam citās noskaņās.

Koncerta stāstu veidoja tautasdziesmas un tautā mīlētu Liepājas autoru dažādos laikos radītās dziesmas, par kurām balsoja paši liepājnieki. Īpašā svētku koncerta mākslinieciskais vadītājs bija Liepājas komponists Jānis Strazds un koncerta burvību palīdzēja radīt viesmākslinieki - Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone, dziedātājas Aija Vītoliņa, Dināra Rudāne, Kristīne Zaharova, mūziķi Andris Ērglis, Atis Ieviņš, Jānis Apeinis, Mārtiņš Ruskis un instrumentālā grupa “Pulsa efekts”.

Pavadošās grupas sastāvā piedalījās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļskolas bigbends Jāņa Ivuškāna vadībā un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks” diriģentes Ilzes Balodes vadībā.

Dejotāji no tautas deju kolektīva “Banga”, vidējās paaudzes deju kolektīva “Bandzenieki” un jauniešu deju kolektīva “Spārni” izdejoja Latvijas stāstu cauri laikiem, akcentējot nezūdošo Latvijas vērtību horeogrāfu Ievas Kemleres un Kristīnes Kārkliņas vadībā. Režiju un scenāriju simtgades koncertam veidoja režisori Valdis Pavlovskis un Maija Kalniņa.

Pasākumu vadīja Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis.

Kā pasākuma atsevišķa daļa bija krāšņa svētku uguņošana, kurai par godu īpašu skaņdarbu radījis komponists Jānis Lūsēns.

Pievieno komentāru

Izklaide