Rapša kompleksam – vilinoša izsoles cena

Vērienīgais a/s Baltic Holding Company (BHC) ražošanas komplekss izsolē tiek piedāvāts par cenu, kas ir tikai puse no tā nomnieka gada apgrozījuma.

Mantas kopībā ietilpst pieci zemesgabali, ražošanas ēkas, tehniskās ēkas, kā arī graudu un rapša pirmapstrādes kompleksa tehnoloģiskās iekārtas, rapšu eļļas ražošanas tehnoloģiskā līnija, autosvari un transports. Īpašuma kopības piespiedu pārdošanas vērtība un izsoles sākumcena ir 1,224 miljoni latu, tai skaitā nekustamā īpašuma vērtība ir 727,8 tūkst. Ls, bet kustamā manta novērtēta par 496,2 tūkstošiem latu. Tā kā komplekss darbojas, iekārtas ir vienas no modernākajām Latvijā un graudu uzglabāšana ir ienesīgs bizness, izsoles cena ir zema, atzīst DB aptaujātie nozares uzņēmēji.

Savukārt maksātnespējas administrators Haralds Velmers uzsver, ka izsoles sākumcena noteikta atbilstoši tirgus situācijai, nevis veiktajiem ieguldījumiem. DB rīcībā ir informācija, ka vēl pirms a/s BHC maksātnespējas pasludināšanas vestas sarunas ar kādu potenciālo investoru, un vienošanās cena bijusi astoņi miljoni eiro.

Pievieno komentāru

Ekonomika