Pasaules Bankas eksperti novērtēs simtlatnieku programmu

Labklājības ministrijā (LM) pirmdien notiks Pasaules Bankas (PB) pārstāvju prezentācija un diskusija par īstenoto tā saucamo simtlatnieku programmu Latvijā, ko sāka 2009.gadā un kas beidzas šogad.

Paredzēts, ka novērtējumu sabiedrisko darbu programmai "Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās" sniegs PB eksperti, kuri sākotnēji bija iesaistīti arī paša pasākuma izstrādē. Pasākumu atklās labklājības ministre Ilze Viņķele ("Vienotība").

Šajā programmā mazkvalificētu darbu veikšanai pašvaldību izveidotās darba prakses vietās var iesaistīties bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieku pabalstu. Darba praktizēšana tiek īstenota no 2009.gada septembra un turpināsies līdz 2011.gada 31.decembrim. Kopš 2011.gada 1.jūlija līdz ar ekonomiskās situācijas atveseļošanās tendencēm veiktas izmaiņas projekta nosacījumos, tostarp stipendijas apmērs bezdarbniekiem, kas tiek nodarbināti pasākumā, samazināts no 100 līdz 80 latiem mēnesī.

Septembra otrajā pusē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) informēja, ka atbalstu, piedaloties darba praktizēšanā pašvaldībās, saņēmuši kopumā 113 tūkstoši bezdarbnieku.

Pirms gada rezonansi ieguva PB prezidenta Roberta Zēlika izteikums pie latvāņu lauka Siguldas pusē Latvijas vizītes laikā. Viņš interesējās, vai 100 latu ir samaksa par darbu dienā.

Nākamgad plānots pašvaldībās atjaunot algotus pagaidu sabiedriskos darbus, kas aizvietos un uzlabos līdzšinējo simtlatnieku pasākumu. Atšķirībā no simtlatniekiem jaunajā pasākumā noteikti citi kritēriji, proti, pašvaldība pati varēs izvērtēt, kurus bezdarbniekus virzīt iesaistei pasākumā.

Pievieno komentāru

Ekonomika