Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nekustamā īpašuma nodokļa atlaides Liepājā attieksies uz vairāk personām 1

21. februāra Liepājas domes sēdē tika apstiprināti grozījumi saistošajos noteikumos "Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu Liepājas pilsētā 2013. gadā", paceļot bērnu vecuma slieksni līdz 20 gadu vecumam, ja tiek turpinātas mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, informē pašvaldībā.

No 2013. gada 1. janvāra stājās spēkā grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli", kas paredz nodokļa atvieglojumu 50% apmērā piešķiršanu jaunai nodokļu maksātāju kategorijai – daudzbērnu ģimenēm, t.i., personām, kuru aprūpē taksācijas gada 1. janvārī ir trīs un vairāk bērni (arī aizbildnībā vai audžuģimenē esoši bērni) vecumā līdz 18 gadiem un, ja personai vai tās laulātajam šajā objektā ir deklarētā dzīvesvieta kopā ar vismaz trim no minētajiem bērniem.

Ņemot vērā, ka lielākā daļa bērnu 18 gadu vecumā vēl turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādēs, 21. februāra Liepājas domes sēdē deputāti apstiprināja grozījumus saistošajos noteikumos – bērns šo saistošo noteikumu izpratnē ir persona līdz 18 gadu vecumam, bet ja tā turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, tad līdz dienai, kad persona sasniedz 20 gadu vecumu vai stājas laulībā.

Atvieglojumus par īpašumu (zemi un ēkām), kas ir minēto personu deklarētā dzīvesvieta, ir tiesīgi pieprasīt arī pašvaldības dzīvokļu īrnieki.

Personai, kurai saskaņā ar šo saistošo noteikumu nosacījumiem ir tiesības uz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem, lai tos saņemtu, jādodas uz Liepājas domes Nodokļu administrāciju, Rožu ielā 6, 138. kabinetu un jāraksta rakstisks iesniegums.

Par bērniem, kuri iegūst izglītību Liepājas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, izziņu nav nepieciešams iesniegt, jo informācija tiks iegūta no Liepājas pilsētas pašvaldības rīcībā esošo informācijas sistēmu datiem. Tāpat nav nepieciešama izziņa par deklarēto dzīvesvietu.

Tomēr izziņa, kas apliecina, ka bērns mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē nepieciešama gadījumos, kad bērns mācās valsts vai citu pašvaldību mācību iestādēs.
    
Saistošie noteikumi arī turpmāk nekustamā īpašuma atvieglojumus taksācijas gadam 70% apmērā nosaka personām, kurām ar Liepājas Sociālā dienesta lēmumu piešķirts maznodrošinātas personas vai ģimenes statuss.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kaspars

Sporta kuponi http://www.kolosali.lv/sports

pirms 7 gadiem, 2013.03.01 11:03

Ekonomika