LVM un mednieki apņemas kopīgi sakārtot meža infrastruktūru un mazināt meža zvēru nodarītos postījumus

Lai sekmētu medību infrastruktūras izvietošanu un uzturēšanu, kā arī samazinātu medījamo dzīvnieku nodarīto postījumu risku mežsaimniecībai, AS "Latvijas valsts meži'' (LVM) un mednieku organizācijas parakstījušas savstarpējās sadarbības memorandu, informē LVM pārstāvis Tomass Kotovičs.

Kā norādīts memorandā, mednieki apņemas organizēt medību saimniecību, kas nerada šķēršļus mežsaimniecībai. Medniekiem būs rūpīgi jāizvērtē, vai medībām nepieciešamie objekti, piemēram, medību torņi, netraucē ugunsdzēsības un meža infrastruktūras uzturēšanas darbu vai būvdarbu veikšanu. Tāpat dzīvnieku barotavas būs jāierīko vietās, kur tās neveicina medījamo dzīvnieku postījumus mežaudzēm.

Tāpat mednieki memorandā apņemas veicināt optimāla meža zvēru populācijas blīvuma izveidi, lai samazinātu medījamo dzīvnieku nodarīto postījumu risku mežsaimniecībai.

Savukārt LVM apņemas nodrošināt pastāvīgus medību iecirkņus, neapmežot dzīvnieku piebarošanas lauciņus, meža apsaimniekošanas darbos saudzīgi izturēties pret medību infrastruktūru, kā arī nodrošināt medniekiem iespēju savlaicīgi saņemt informāciju par meža apsaimniekošanas plānu.

Kā norādīja LVM mežkopības direktors Mārtiņš Gūtmanis, memorands parakstīts, lai samazinātu dzīvnieku nodarīto postījumu apjomu, jo izaudzēt ražīgu, kvalitatīvu veselīgu mežu iespējams tikai savstarpēji sadarbojoties. Infrastruktūras sakārtošana ir pirmais solis šajā virzienā, un ieguvēji būs abas puses, norādīja Gūtmanis.

Savukārt "Latvijas Mednieku savienības'' valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis sacīja, ka memorands ir jauns solis mednieku un LVM sadarbībā, kāds vēl pirms vairākiem gadiem nebija iedomājams. Viņš arī pieļāva, ka šāds sadarbības modelis varētu būt kā labs paraugs, lai veicinātu dialogu arī ar privātiem mežu īpašniekiem un lauksaimnieku organizācijām.

Tikmēr "Latvijas Mednieku asociācijas'' valdes priekšsēdētājs Elmārs Švēde atzina - lai arī ir definēti skaidri spēles nosacījumi abām pusēm, tomēr pastāv bažas, ka kāds tos var traktēt nedaudz savādāk.

"Tieši tāpēc šis memorands kalpo kā savdabīgs izmēģinājuma dokuments, pie kura punktiem būs jāatgriežas pēc noteikta laika posma. Ceru, ka abu pušu savstarpējā sapratne palīdzēs saglabāt medības Latvijā un turpināt tās jaunā kvalitātē,'' sacīja Švēde.

Savukārt biedrības "Medniekiem.lv" valdes priekšsēdētājs Andris Zariņš norādīja, ka visas iesaistītas puses gaida "liela apjoma darbs, lai ar šo informāciju iepazīstinātu gan medniekus, gan citas sadarbībā iesaistītās personas".

Pēc biedrības "Medniekiem.lv" aplēsēm, Latvijā ir apmēram 25 000 aktīvu mednieku.

Pievieno komentāru

Ekonomika