Liepājas Pusmaratona rīkotāji: katram atbildīgi jāizvērtē savas spējas 1

Nupat notikušais Nordea Rīgas maratons nepietiekamas fiziskās sagatavotības dēļ sagādāja veselības problēmas daudziem skrējējiem, jo īpaši Rīgas mēram Nilam Ušakovam, tādēļ portāls "Rekurzeme" uzrunāja Liepājas Pusmaratona rīkotājus, lai uzzinātu, kas visiem šī sporta veida cienītājiem jāņem vērā pirms došanās trasē.

Komentē Liepājas Pusmaratona mārketinga koordinatore Inta Šoriņa:

Ar Liepājas Vieglatlētikas kluba iniciatīvu tika rīkoti atvērtie treniņi, veselības dienas aktivitātes un no šī nedēļas, 25. maija, ar SEB bankas atbalstu – aktīvie vakari, kur dalībniekiem vēlreiz un vēlreiz tiks stāstīts par to, kā pareizi sagatavot organismu slodzei skrējiena laikā. Mājaslapā www.liepajaspusmaratons.lv ir izveidota īpaša sadaļa ar profesionālu treneru norādījumiem un ieteikumiem.

Liepājas Pusmaratona ietvaros tiks rīkots ne tikai pusmaratons (21.097km), bet arī tautas skrējiens (4.6km) un nūjošana (7 km), tāpēc aicinām dalībniekus izvērtēt savu fizisko sagatavotību un izvēlēties sev atbilstošu distanci.

"Augstākus mērķus var sasniegt ilgtermiņā un pusmaratona distanci pievarēt pēc gada vai diviem," iesaka profesionāli treneri.

Reģistrējoties Liepājas Pusmaratonam, mēs lūdzam dalībniekus apliecināt, ka viņi apzinās savas fiziskās spējas un uzņemas atbildību par savu veselības stāvokli.

Liepājas Pusmartona trase veidota ar profesionālu skrējēju ieteikumiem. Tajā nav lieli kāpumi (vienīgais uzkalniņš pie palīgstadiona parkā), lielā trases daļā skrējēji atradīsies zem parka kokiem ēnā, turklāt jūras tuvums nodrošina svaigu gaisu un vēja plūsmu.

Atbilstoši starptautiskajiem standartiem Liepājas Pusmaratona trasē būs dzirdināšanas punkti. Tajos visiem skrējējiem būs pieejams Mangaļu ūdens un Maxim sporta dzēriens un, atsaucoties uz profesionālu skrējēju ieteikumiem, iesakām tos arī izmantot, ne reizes nepaskrienot tiem garām. Tāpat trasē tiks izvietota duša dalībnieku veldzēšanai un bļodas ar ūdens sūkļiem.

Liepājas Pusmaratona trasē atbilstoši publisko pasākumu rīkošanas prasībām atradīsies arī mediķi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes.

Liepājas Pusmaratona rīkotāju mērķis ir iepazīstināt un izglītot iedzīvotājus par fizisko aktivitāšu jautājumiem. Pats pasākums tiek veidots ne tikai profesionāliem sportistiem un cīņai par rezultātiem, bet arī kā veselīga un aktīva dzīves veida popularizēšanu ikvienam pilsētniekam un pilsētas viesim, gūstot kolosālu emocionālu lādiņu!

Īsumā – būt atbildīgiem, turpināt gatavoties un piedalīties!

Kā ziņots, Liepājas Pusmaratons notiks 17. jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

raitis

Es te filozofēju, vai piedalīties, moška tikai paskatīties kā citi mocās... bet tie citi tur kaifos pēc noskrietā un es kā lūzers pa kuitiem bradāšu... un nožēlošu, ka nepeteicos....

pirms 10 gadiem, 2011.05.23 23:32

Ekonomika