Liepājas pašvaldība "Latvijas Krājbankas" kraha dēļ spiesta ņemt aizņēmumu, lai norēķinātos ar peldbaseina būvniekiem

Liepājas pašvaldība "Latvijas Krājbankas" kraha dēļ spiesta ņemt aizņēmumu, lai kapitālsabiedrība "Liepājas Olimpiskais centrs" (LOC) varētu norēķināties ar būvniekiem. Liepājas domē informēja, ka pašvaldība plāno no Valsts kases ņemt īstermiņa aizņēmumu 300 tūkstošu latu apmērā, lai palielinātu LOC pamatkapitālu.

LOC "Latvijas Krājbankas" kraha dēļ zaudēja noguldījumus, kas bija paredzēti, lai norēķinātos ar peldbaseina būvniekiem un pakalpojumu sniedzējiem. Situācijas risināšanai jāpalielina LOC pamatkapitāls, ieguldot naudas līdzekļus tādā apmērā, lai segtu peldbaseina izbūvei uzņemtās līgumsaistības. Ņemot vērā, ka pašvaldība pašlaik nevar nodrošināt nepieciešamo finanšu apmēru, nolemts ņemt Valsts kasē īstermiņa aizdevumu, pavēstīja Liepājas domē.

Par aizņēmuma ņemšanu Liepājas domes deputāti lems ceturtdien, 8.martā, finanšu komitejā.

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembrī, pārskaitot LOC naudu no "Latvijas Krājbankas" uz citu banku, pazuda aptuveni pusmiljons latu. LOC naudu uz citu banku pārskaitīja dažas dienas pirms "Latvijas Krājbankas" darbības apturēšanas, vienlaikus slēdzot šajā bankā kontu, taču 21. novembrī atklājies, ka citā bankā nauda nav ienākusi.

Peldbaseina būvniecības gaitu tas gan neietekmēja – LOC peldbaseins un SPA komplekss tika atklāts pagājušā gada decembrī.

Pievieno komentāru

Ekonomika