Liepājā norisināsies Vispasaules darba aizsardzības dienai veltīta konference

Turpinot Vispasaules darba aizsardzības dienai veltīto konferenču ciklu, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) rīt, 16.aprīlī, plkst.11 rīkos konferenci Liepājā, informē LBAS komunikācijas konsultante Karīna Javtušenko.

Šogad konferences ir veltītas arodslimību profilaksei, tāpēc Liepājas pasākuma apmeklētāji tiks iepazīstināti ar pašreizējo situāciju darba aizsardzības jomā Kurzemes reģionā un Latvijā kopumā, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem.

Latvijas darba devēju un darba ņēmēju zināšanas par darba aizsardzības jautājumiem un izpratne par preventīvajiem pasākumiem darba vides risku identificēšanā un novēršanā nav pietiekamas. Par to liecina gan augstais arodslimnieku skaits, gan arī aizvien pieaugošais nelaimes gadījumu skaits darba vietās.

Liepājas konferencē, kas tiks atklāta rīt, 16. aprīlī, plkst.11 viesnīcas "Kolumbs" konferenču zālē (Kuršu iela 32, Liepāja), arodbiedrību, Valsts darba inspekcijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji, kā arī darbinieku uzticības personas, darba aizsardzības speciālisti un arodārsti diskutēs par aktualitātēm darba aizsardzības jomā Kurzemes reģionā un Latvijā kopumā, kā arī dalīsies labās prakses piemēros.

LBAS organizētais Vispasaules darba aizsardzības dienai veltīto pasākumu cikls tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta "Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos" ietvaros. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad šo konferenču ciklu veido 5 konferences, kas norisināsies Latvijas reģionu lielākajās pilsētās. Cikls tika atklāts 11.aprīlī Daugavpilī, bet nākamā konference notiks 19. aprīlī Jelgavā (Jelgavas pilsētas Dome, Lielā iela 11).

Latvijā un pasaulē Vispasaules darba aizsardzības diena (28. aprīlis) tiek atzīmēta kopš 2003. gada. Tās mērķis – veicināt visā pasaulē darba vides, kas neapdraud cilvēku dzīvību un veselību, kā arī negrauj viņu pašcieņu, attīstību.

Pievieno komentāru

Ekonomika