Liepājā gada laikā trūcīgo kļuvis par tūkstoti mazāk

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad Liepājā par vairāk nekā tūkstoti samazinājies trūcīgo personu skaits, "Rietumu Radio" informēja Liepājas Sociālā dienesta vadītāja Iveta Bartkeviča, norādot, ka samazinājuma iemesli ir ļoti dažādi.

Piemēram, šī gada janvārī Liepājā trūcīgās personas statuss no jauna piešķirts 1183 personām, bet jūlijā - 599. 2012.gada jūnijā Liepājā bija 5539 trūcīgas personas, kas ir par aptuveni tūkstoti mazāk nekā šajā laikā pērn.

Kā norāda Bartkeviča, iemesli, kāpēc šādu personu skaits samazinājies, ir dažādi. Viņa pieļauj, ka skaita samazinājumu ietekmējuši stingrāki statusa iegūšanas nosacījumi, daļa liepājnieku, kuri iepriekš atzīti par trūcīgiem, atraduši darbu tepat Liepājā vai aizbraukuši uz ārzemēm.

Liela problēma, kā atzina Bartkeviča, ir nelegālā nodarbinātība - sociālā dienesta darbiniekiem neesot iespējams izkontrolēt, vai statusa pieprasītājs patiešām nestrādā un nesaņem algu aploksnē.

Pēc Bartkevičas teiktā, bieži vien esot situācijas, kad sociālā dienesta darbiniekiem ir aizdomas, ka klientu apgalvojumi, ka viņi nekur nestrādā, nav patiesi. Lai noskaidrotu konkrētās personas atalgojuma līmeni, dienests kontaktējoties ar darba devējiem un arī piesaistot Valsts darba inspekciju.

Kā uzskata Sociālā dienesta vadītāja, nelegālās nodarbinātības problēmas ir jārisina valsts līmenī.

Pievieno komentāru

Ekonomika