"Latvijas Krājbanka" lemta bankrotam

Neviens no saņemtajiem "Latvijas Krājbankas" sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams, informē bankas administratora auditorkompānijas "KPMG Baltics" pārstāvji. Tādējādi auditorkompānija kā "Latvijas Krājbankas" maksātnespējas risinājumu piedāvā bankrotu.

Auditorkompānijā informēja, ka "KPMG Baltics" ir rūpīgi izvērtējis iesniegtos "Latvijas Krājbankas" sanācijas priekšlikumus pēc vairākiem kritērijiem. Viens no tiem bija kreditoru prasību restrukturizācija, kur visi priekšlikumi balstījās uz pieņēmumu, ka visi kreditori, tostarp Latvijas valsts, ir gatavi finansiāli iesaistīties "Latvijas Krājbankas" glābšanā. Taču saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu Noguldījumu garantiju fonds, kas ir lielākais bankas kreditors, nedrīkst līdzekļus izmantot citiem mērķiem kā tikai garantēto atlīdzību izmaksai.

"Bez kreditoru līdzdalības potenciālā investora piedāvātais finanšu ieguldījums bija nepietiekams. Līdz ar to administratoram nav pamata rekomendēt Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) citu risinājumu kā bankrotu," atzina auditorkompānijā.

Pievieno komentāru

Ekonomika