Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Latvenergo": Avārijas atslēguma Liepājā iemesls – tehnoloģisks traucējums

Pirmdienas, 1. oktobra, rītā notikušie elektroapgādes traucējumi saistīti ar tehnoloģiskiem traucējumiem apakšstacijas "Lauma" 110 kV iekārtās rekonstrukcijas laikā, skaidro uzņēmumā.

Apakšstacija ir lielākā Kurzemē un tās kvalitatīva darbība ir būtiska gan Liepājas iedzīvotājiem, gan juridiskajiem klientiem – uzņēmumiem un rūpnīcām. Avārijas atslēgums, kas 1.oktobrī ietekmēja rūpnīcas "Lauma Fabrics" darbu, notika apakšstacijas rekonstrukcijas laikā, kad, veicot ievērojamas investīcijas, tiek uzlabots tās darbs, lai līdzīgas situācijas nākotnē neatkārtotos, norāda uzņēmumā.

Pēc vairāku desmitu gadu darbības, lai uzlabotu elektroapgādes kvalitāti, tiek ne tikai mainītas apakšstacijas iekārtas, bet arī notiek būvniecības darbi, kopumā ieguldot 1 040 000 latu un tas ir viens no nozīmīgākajiem AS "Sadales tīkls" investīciju objektiem.

Rekonstrukcija tika uzsākta 2011.gada rudenī un šobrīd darbi ieiet noslēguma fāzē.

Beidzot darbus, ievērojami tiks mazināta avārijas atslēgumu iespējamība, palielināta elektroapgādes drošība un kvalitāte, norāda "Latvenergo".

Imants Zviedris, AS "Latvijas elektriskie tīkli" valdes loceklis: "Mēs ļoti nopietni izturamies pret šādiem gadījumiem, jo īpaši tādēļ, ka mūsu atbildības dēļ zaudējumi ir radušies trešajai pusei. Tieši tādēļ ir izveidota izmeklēšanas komisija, lai ne tikai apzinātu notikušā iemeslus, bet arī novērstu līdzīgas situācijas nākotnē. Apakšstacijas rekonstrukcija neapšaubāmi nodrošinās gan Liepājas iedzīvotājus, gan "Lauma Fabrics" – viena no Latvijas vārdu pasaulē nesošiem uzņēmumiem, ražošanas procesus ar kvalitatīvu un nepārtrauktu elektroapgādi."

Savukārt uzņēmējiem, lai nodrošinātos pret iespējamiem zaudējumiem, ko var radīt elektroapgādes avārijas atslēgumi, slēdzot līgumu par elektroenerģijas piegādi ir iespēja veikt energorisku apdrošināšanu (ERA), kas iekļauj kompensāciju ne tikai par dabas stihiju izraisītām sekām, bet arī tehnoloģiskiem traucējumiem.

Kā ziņots, Liepājas tekstilmateriālu ražotājs SIA "Lauma Fabrics" nolēmis prasīt AS "Latvenergo" meitasuzņēmuma sadales tīkla operatoram AS "Sadales tīkls" kompensēt zaudējumus, kas uzņēmumam radušies elektroenerģijas piegādes pārtraukuma dēļ, informē SIA "Lauma Fabrics" ģenerāldirektors Edijs Egliņš.

Elektroenerģijas piegādes pārtraukumsbijis aptuveni pusotru stundu, laikā no plkst.6.30 līdz 8. Arī šī gada 28.augustā uzņēmums uz 45 minūtēm bija palicis bez elektroenerģijas.

Kā liecina līdzšinējā pieredze, pusotra stunda dīkstāves uzņēmumam radījusi zaudējumus 10 000 līdz 15 000 latu apmērā.

Pievieno komentāru

Ekonomika