Katrās 10 dienās Latvijā darbā iet bojā viens nodarbinātais

Šogad nelaimes gadījumos darbā bojā gājuši 48 nodarbinātie, no kuriem 11 gadījumos iemesls, iespējams, ir dabīgā nāve. Salīdzinājumam – pērn visa gada laikā nelaimes gadījumos darbā bojā gāja 34 darbinieki, šodien preses konferencē informēja Valsts darba inspekcijas (turpmāk – Darba inspekcija) direktors Renārs Lūsis.

Smagos nelaimes gadījumos cietuši 199 nodarbinātie, savukārt pērn šajā pašā laikā smagus miesas bojājumus bija guvis 191 nodarbinātais.

Šajā gadā visbiežāk nelaimes gadījumos bojā gājuši vīrieši, liecina Darba inspekcijas statistika. Visjaunākajam darbā bojā gājušajam darbiniekam bija 19, bet visvecākajam – 72 gadi. Katrs ceturtais bija lietojis grādīgos dzērienus un maksimālā konstatētā alkohola pakāpe organismā – 2,87 promiles.

Šogad būtiski pieauguši būvniecības apjomi, tādēļ joprojām būvniecība ir pirmajā vietā pēc letālo nelaimes gadījumu skaita. Tāpat šogad pieaudzis nelaimes gadījumu darbā skaits tirdzniecībā un pārtikas produktu ražošanā. Vairumtirdzniecībā notikuši septiņi smagi nelaimes gadījumi, kas ir par 75 procentiem vairāk nekā pērn, bet pārtikas produktu ražošanā pieaugums ir par 80 procentiem – šogad smagi cietuši deviņi nodarbinātie.

Lai ikviens – gan darba devējs, gan darbinieks – varētu iepazīties ar šogad notikušo letālo nelaimes gadījumu aprakstiem, Darba inspekcija izveidojusi interaktīvo karti, kas pieejama www.vdi.gov.lv/lv/darba-aizsardziba/nelaimes-gadijumu-karte/.

Aivis Vincevs,
Valsts darba inspekcijas
eksperts ārējo sakaru jautājumos

Pievieno komentāru

Ekonomika