Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji rosina valsts pārvaldē ieviest līdzīgus principus kā Francijā

Iepazīstoties ar Valsts kancelejas izstrādāto Valsts pārvaldes cilvēkresursu koncepciju, iedzīvotāji izteikuši arī vairākus priekšlikumus, piemēram, darbinieku piesaistē ieviest līdzīgu sistēmu, kāda ir Francijā.

Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska aģentūrai LETA pastāstīja, ka viens no priekšlikumiem ir radīt līdzīgu instrumentu kā Francijā, kad labākie augstskolu beidzēji noteiktās jomās nokļūst valsts pārvaldē katru gadu neatkarīgi no brīvajām vietām. Tādējādi šie augstskolu beigušie tiek sagatavoti konkrētiem uzdevumiem.

Iedzīvotāji arī ierosina radīt rīku, kur paši valsts pārvaldes darbinieki var informēt par neefektīvo savās funkcijās, tādējādi paši veicinot birokrātijas likvidēšanu valsts pārvaldē.

Tāpat ir saņemti ierosinājumi par atalgojuma sistēmu, aicinot pilnveidot atalgojuma regulējumu, kas ļauj iestādes vai departamenta vadītājam piedāvāt labam darba kandidātam augstāku algu, nekā nosaka vienotā atalgojuma sistēma, nepaaugstinot kopējos departamenta tēriņus. Kā norāda Kučinska, šeit būtu jāvērtē vakances unikalitāte un kandidātu pieejamības kritērijs, proti, ja vakance ir specifiska un ir viens labs kandidāts, tad valsts iestādei ir jārod iespēja nodrošināt kandidāta minimālās prasības attiecībā uz atalgojumu.

Ierosināts arī darbinieku piesaistē izmantot ne tikai aktīvo darbinieku meklēšanu, bet uzrunāt arī pasīvos darba meklētājus privātajā un valsts sektorā.

Valsts kancelejas direktores vietniece Eva Upīte norāda, ka iedzīvotāju izteiktie priekšlikumi ir pamatoti un daļu no tiem iekļaus koncepcijā.

Jau ziņots, ka Valsts pārvaldes cilvēkresursu koncepcija paredz ieviest modernu pieeju, lai valsts pārvaldē noturētu un motivētu augsta līmeņa profesionāļus. Tāpat šī koncepcija paredz piesaistīt darbam valsts pārvaldē profesionālus cilvēkus saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015.gadā.

Koncepcijā piedāvāti jauni elementi valsts pārvaldēs darbinieku motivēšanai, piemēram, tie, kuri sasniegs izcilus rezultātus, tiks materiāli stimulēti, kā arī plānots izmantot attālinātā darba iespējas. Tāpat ir plānots veicināt jauniešu nodarbinātību, piedāvājot jauniešu stažēšanās programmu, kā arī programmu, lai veicinātu profesionāļu atgriešanos valsts pārvaldē, tostarp ārvalstīs mītošo.

Īpašas metodes paredzētas darbinieku atlasei darbam valsts pārvaldē, piemēram, augsta līmeņa vadītāju atlases procesā piesaistīt arī personāla atlases profesionāļus. Tāpat valsts pārvaldē būs vienoti darbinieku atlases principi.

Darba efektivitātes uzlabošanai plānots ieviest darba laika uzskaiti un uz rezultātu orientētu darba izpildes sistēmu. Koncepcijā arī paredzēts pilnveidot valsts pārvaldes darba samaksas sistēmu, sasaistot mainīgo atalgojuma sadaļu ar darba izpildi, sašaurinot mēnešalgu diapazonu, piedāvājot līdzvērtīgu sociālo garantiju apjomu visiem valsts pārvaldē nodarbinātajiem.

Pievieno komentāru

Ekonomika