Darbu Liepājas šūšanas uzņēmumos sākušas pirmās apmācību kursus pabeigušās šuvējas

Pirmās deviņas šuvējas sekmīgi ir pabeigušas Latvijas Veļas ražotāju asociācijas (LATVERA) sadarbībā ar Nodarbinātības aģentūru (NVA) rīkotos šūšanas iekārtu operatoru apmācību kursus, kas sākās pagājušā gada oktobrī, un uzsākušas darbu Liepājas šūšanas uzņēmumos, "Rietumu Radio" informēja NVA Liepājas nodaļas vadītāja Dace Baumane norādot, ka kopumā plānots apmācīt 60 šuvējas.

Pirmā pērn oktobrī nokomplektētā kursantu grupa mācības pabeigusi pagājušā gada nogalē, savukārt otrā grupa - ap 12 potenciālo šuvēju - mācības plāno beigt šā gada februāra sākumā.

Kā pastāstīja Baumane, mācības pirmajā grupā kopumā uzsākuši 12 bezdarbnieki, taču profesionālās kvalifikācijas eksāmenu sekmīgi nokārtojuši 9. Kā uzskata Baumane, tā ir normāla situācija, jo šuvēju darbs nav viegls un ne visi kursu dalībnieki atbilst šūšanas uzņēmumu prasībām un spēj strādāt tik ātri, cik nepieciešams.

Pērn kopumā mācības sākušas 36 šuvējas, bet šogad vēl plānots apmācīt 24 - jaunu apmācību grupu plānots nokomplektēt līdz martam. Kā atzina Baumane, atrast mācīties gribētājus nav nemaz tik vienkārši, kaut arī kursu dalībniekiem mācību laikā tiek maksāta stipendija un tiem, kuri nedzīvo Liepājā, bez maksas nodrošināta vieta kopmītnē.

Par kursiem informēti arī Kuldīgas, Ventspils un citu Kurzemes pilsētu NVA filiāļu vadītāji.

Pievieno komentāru

Ekonomika