CVK ļauj biedrībai ''Latvija par latu'' vākt 10 000 parakstu, lai rosinātu rīkot referendumu par Saeimas atlaišanu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir atzinusi, ka biedrība "Latvija par latu" atbilst likuma prasībām un var vākt 10 000 parakstu, lai rosinātu tautas nobalsošanu par 11.Saeimas atlaišanu, informē CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Biedrībai jāsavāc 10 000 notariāli apstiprinātu parakstu, kuri pēc tam jāiesniedz pārbaudei CVK. Ja tie tiek atzīti par derīgiem, tad CVK būs jāorganizē otrais parakstu vākšanas posms, kurā jāsavāc 1/10 jeb apmēram 150 000 vēlētāju parakstu. Tā kā pirmajā parakstu vākšanā jau tiek savākti 10 000, tad otrajā parakstu vākšanā nepieciešams savākt apmēram 140 000 parakstu, skaidroja Bērziņa.

1/10 vēlētāju parakstu jāsavāc līdz novembra sākumam, jo atbilstoši Satversmei tiesību ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas un gadu pirms Saeimas pilnvaru beigām. Tikai pēc tam, kad tiks savākti vienas desmitās daļas vēlētāju paraksti, lems par referenduma ierosināšanu, aģentūrai LETA iepriekš sacīja CVK sekretārs Ritvars Eglājs.

Kā ziņots, biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Orols aģentūru LETA informēja, ka viņi vēlas sākt parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu.

"Saeimas 11.sasaukuma deputāti savu pilnvaru pildīšanas laikā ir pieņēmuši daudzus prettautiskus un nedemokrātiskus lēmumus un turpina to darīt tālāk. Pēc pēdējās valsts komercbankas (LHZB) pārdošanas un referendumu griestu paaugstināšanas no 2015.gada ir pienākusi kārta nacionālās valūtas likvidēšanai," norāda biedrība.

Viņi norāda, ka visas Saeimas frakcijas atbalsta eiro ieviešanu un lata likvidēšanu, līdz ar to Saeimas deputāti pārkāpjot, amatā stājoties, doto zvērestu. "Līdz ar eiro ieviešanu nozīmīga suverenitātes daļa neizbēgami tiks nodota starptautiskām institūcijām. Tas nozīmē suverenitātes vājināšanu, nevis stiprināšanu," uzsver iniciatīvas pieteicēji, norādot, ka ar eiro ieviešanu Latvija kļūs atkarīga no šo starptautisko institūciju lēmumiem.

Viņi arī min, ka sociālās aptaujas liecinot, ka Latvijas iedzīvotāju absolūts vairākums ir pret eiro ieviešanu. Tādējādi pie varas esošo politiķu vēlme nerīkot tautas nobalsošanu, bet gan ieviest eiro pretēji tautas vairākuma gribai ir nedemokrātiska un liecina par politiskās varas uzurpēšanu.

Lai arī Saeimas deputātiem pilnvaras beidzas pēc pusotra gada, biedrība uzskata - lai apturētu Saeimas un valdības nelikumīgās darbības, šī Saeima ir jāatsauc un jāievēl jauna, kurā nebūtu vietas ne 11.Saeimas sasaukuma partijām, ne to deputātiem. "Saeimā jāievēl godprātīgi un nesavtīgi cilvēki, kuri ievēros likumus un strādās sabiedrības vairākuma interesēs," uzsver biedrība.

Pievieno komentāru

Ekonomika