Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Arco Real Estate": Lauksaimniecības zemes cenas pērn augušas par 20 līdz 30 procentiem

Pagājušā gada laikā lauksaimniecības zemes cenas Latvijā ir pieaugušas aptuveni par 20% līdz 30%, lai gan gada sākumā tika prognozēts tikai 7% līdz 10% pieaugums, šodien žurnālistiem sacīja nekustamā īpašuma kompānijas "Arco Real Estate" valdes loceklis Māris Laukalējs.

Lielākais cenu pieaugums ticis novērots tieši tajos reģionos, kur iepriekš cenu līmenis ir bijis zems, sacīja Laukalējs. Patlaban Zemgalē lauksaimniecības zemes vidējā cena ir 2500 līdz 3000 lati par hektāru, Vidzemē un Kurzemē nedaudz virs 1000 latiem par hektāru, bet Latgalē - 700 līdz 800 lati par hektāru.

"Zemgalē neko vairs nevar nopirkt, tas ir iespējams tikai tad, ja kāds zemnieks bankrotē - tāpēc cenas šajā reģionā arī neaug. Lauksaimniecības zeme ir arī Latvijas eksportprece, jo bieži vien zem Latvijas firmu vārda to iegādājas ārzemnieki," skaidroja "Arco Real Estate" valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

Pirms trīs vai četriem gadiem tikusi novērota liela ārzemnieku - dāņu, zviedru - interese par lauksaimniecības zemi Zemgalē. Tas skaidrojams ar to, ka Latvijas lauksaimniecības zeme vēl joprojām ir nenovērtēta, piemēram, Dānijā hektārs lauksaimniecības zemes maksā no 20 000 līdz 40 000 eiro (no 14 000 līdz 28 000 latu), skaidroja Šmits.

Viņš norādīja, ka cenu pieaugumu ir izraisījusi ne tikai ārzemnieku interese, bet arī valsts atbalsta programma lauksaimniecības zemju iegādei. "Slikti, ka šī programma tika sākta tik vēlu, jo lielākā daļa zemes jau ir izpirkta," piebilda Šmits.

Pievieno komentāru

Ekonomika