Aizkraukles banka pārņem Griģa biznesu

SIA Vaiņodes bekons valdē uzņēmēju Andri Griģi nomainījis Agris Grīnbergs, grozīti arī uzņēmuma statūti.

Db.lv rakstīja, ka 2011.gada maijā Liepājas tiesa izbeidza cūkkopības kompleksa apsaimniekotājas SIA Vaiņodes bekons tiesiskās aizsardzības procesu, jo tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu neatbalstīja kreditoru vairākums. 2010. gada decembra sākumā Liepājas tiesa pieņēma lēmumu saskaņā ar a/s Swedbank pieteikumu atļaut pārdot labprātīgā izsolē cūku kompleksam SIA Vaiņodes bekons piederošo nekustamo īpašumu, kas ieķīlāts par labu Swedbank. Tiesiskās aizsardzības process pērn paglāba cūkkopības kompleksu no izsoles.

Savukārt ABLV Bank (Aizkraukles banka) pērn 2010. gada decembrī bija komerķīlas ņēmējs 3,36 miljonu latu komercķīlai, ko reģistrēja SIA Bio Future (iepriekš Taka-G1), tās devējs bija a/s Taka-G. «Investīciju fonds KS AB.LV Private Equity Fund 2010. gadā ir veicis ieguldījumus biogāzes projektos. Fonda pārvaldnieks ir a/s Aizkraukles banka 100% meitassabiedrība SIA AB.LV Private Equity Management,» tobrīd atzina banka. Darījumi bija saistīti ar uzņēmēja Andra Griģa uzsākto biogāzes rūpnīcas projektu Vaiņodes pagastā. Šā gada janvārī tika reģistrēta SIA Vaiņode Agro Holding, kuras valdes priekšsēdētājs ir Agris Grīnbergs. Šā gada februārī Vaiņode Agro Holding reģistrēja vairāk nekā piecus miljonus latu vērtu komercķīlu, norādot, ka plānotā darbība ir lauksaimnieciskā ražošana, un komercķīla ir tikai pirmais solis iecerētajā attīstības plānā.

Līdz ar to ABLV Bank ietekmē nonākusi nozīmīgākā uzņēmēja Andra Griģa izveidotā biznesa daļa - biogāzes rūpnīca un cūkkopības komplekss.

Pievieno komentāru

Ekonomika