Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāki simti cilvēku zaudē darbu

Ceturtdienas rītā uzņēmuma “IG Latvia” un “IG Balt” darbiniekiem sapulcē paziņots par ražotnes slēgšanu. Lielbiritānijas apsveikuma produkcijas ražotājkoncerns ”International Greetings” pamet Liepāju.

“Kur man, sieviešu cilvēkam pensijas gados, labāku darbu atrast,” “Kursas Laikam” pēc sapulces sacīja kāda darbiniece, kura saņēmusi uzteikumu. Viņai pēdējā darba diena būs 28. martā. Citiem kolēģiem pēc sapulces uz darbu vairs nav jānāk. Vadība izskaidrojusi situāciju – uzņēmumam nebija iespēju īstenot plānu par jaunas ražotnes celtniecību Karostā. “Saņemšu pabalstu par mēnesi uz priekšu, kā arī prēmiju par ieguldījumu – simtu piecdesmit apmaksātas stundas. Par stundu maksā latu un piecdesmit vienu santīmu,” kompensācijas apmērus rēķina sieviete. Darbiniekiem norādīts, ka, iepriekš brīdinot, drīkst kavēt darbu un meklēt citu vietu, kur strādāt. Par iespējamo uzņēmuma slēgšanu baumots jau ilgāku laiku. Kopumā uzņēmumā strādā vairāk nekā 300 darbinieku.

Uzņēmuma vadība klusē

Ar uzņēmuma vadību portālam neizdevās sazināties. Liepājas pilsētas domē laikraksts noskaidroja, ka ceturtdien ar uzņēmuma pārstāvjiem runājis domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Viņš norādīja, ka par situāciju uzņēmumā dome gatavo viedokli, kam kuru katru brīdi jānonāk līdz laikrakstam. Tomēr līdz ceturtdienas pēcpusdienai redakcijā nekas tā arī nepienāca.
Tāpat neizdevās saņemt oficiālu informāciju par filiāļu likteni Rucavā un Priekulē. “Dotajā brīdī – bez komentāriem,” īsi izteicās “IG Latvia” ārējo struktūru vadītāja Ieva Lakute. Pārsteigta par uzņēmuma likvidēšanu bija Priekules pašvaldības vadītāja Vija Jablonska. Uzņēmums par filiāles slēgšanu Priekules pašvaldību nav informējis. Vēl pirms pāris nedēļām viņa tikusies ar uzņēmuma darbiniekiem un nekas nav liecinājis par sarežģījumiem. “Ja nebūtu darba pie apsveikumu kartīšu ražotāja, daudzi pensijas vecuma cilvēki citur darbu neatrastu. Ne visiem ir uzņēmība braukt uz Liepāju,” “IG Latvia” darbību Priekulē nesen raksturoja pašvaldības vadītāja.
Arī Rucavas pagastā, kur ražotnes ēka tiek īrēta no pašvaldības, nav ziņots par filiāles slēgšanu. Kāda darbiniece “Kursas Laikam” pastāstīja, ka pasūtījumu izpilde Rucavā nodrošināta līdz martam.

Kolektīvi strādniekus neatlaiž
Liepājas domei par kolektīvo atlaišanu nav ziņots, informē Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas eksperte nodarbinātības jautājumos Aija Saldovere. Darba likums paredz, ka par kolektīvo atlaišanu uzņēmumam ir jāziņo divus mēnešus pirms štatu samazināšanas. Tomēr gadījumā, ja uzņēmums tiek likvidēts, situācija varētu būt citāda, skaidro A. Saldovere.
Pērn par kolektīvo atlaišanu paziņoja “Liepājas cukurfabrika”, kad darbu zaudēja 129 darbinieki . Tāds pats liktenis pērn septembrī piemeklēja 68 “Latvijas sērkociņu” strādniekus. “Liepājas naglās” pērn darbu kolektīvi uzteica 22 cilvēkiem, bet Nacionālajos bruņotajos spēkos Liepājā no darba atbrīvots 21 darbinieks. Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiālē šobrīd reģistrētas vairāk nekā 400 brīvu darba vietu, informē A. Saldovere.

UZZIŅAI
Latvijā ir nodibināti trīs “International Greetings” meitas uzņēmumi:
SIA “IG Latvia”, kas ražo dažāda veida apsveikumu kartītes,
SIA “IG Balt”, kas ražo dāvanu ietinamās lentes un dekoratīvos pušķus,
SIA “IG Baltic” izveidots nekustamo īpašumu apsaimniekošanai un jaunas ražotnes celtniecības projekta realizācijai.

Pievieno komentāru

Tirgus