Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Liepājas metalurga" energoapgādes uzlabošanas projekts izmaksās Ls 11 miljonus

AS "Latvenergo" finansētais AS "Liepājas metalurgs" (LM) energoapgādes uzlabošanas projekts izmaksās aptuveni 11 miljonus latu, aģentūru LETA informēja "Latvenergo" Komunikācijas un mārketinga departamenta Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis.

Elektroenerģijas pārvades tarifā šie 11 miljoni veidos aptuveni 4,5% pieaugumu. Pārvades tarifa īpatsvars gala tarifā ir apmēram 11%, tādējādi pārvades izmaksu pieaugums gala tarifu ietekmēs par aptuveni 0,5%, skaidroja Siksnis.
Šis projekts var tikt īstenots tuvāko divu gadu laikā, un tā izmaksas nav iekļautas gala tarifu projektā, kurš pašlaik tiek skatīts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.
Siksnis norādīja, ka 110 kilovoltu (kV) apakšstacijas un kabeļu līniju izbūve LM pieslēguma ierīkošanai jāveic saskaņā ar 2006.gada Ministru kabineta (MK) noteikumiem par speciālā pieslēguma elektroenerģijas pārvades sistēmai nosacījumiem LM.
Noteikumos teikts, ka visas pieslēguma ierīkošanas izmaksas līdz LM sedz elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas šajā gadījumā ir "Latvenergo". LM sedz 0% no pieslēguma ierīkošanas - projektēšanas un izbūves - faktiskajām izmaksām.
Šāda veida elektroapgāde LM vajadzībām tiek organizēta saistībā ar metalurģijas uzņēmuma tehnoloģisko procesu pārkārtošanu, ražošanai izmantojot elektroenerģiju, akcentēja Siksnis.
Kā ziņots, Elektroenerģijas tirgus likums nosaka, ka galalietotājam MK noteiktajā kārtībā ir tiesības iesniegt pieteikumu par speciālu pieslēgumu pārvades sistēmai vai esošā pārvades sistēmas pieslēguma jaudas palielināšanu, ja šā lietotāja elektroenerģijas patēriņš pēc pieslēguma ierīkošanas pieaugs ne mazāk par 100 000 megavatstundu gadā vai ar pieslēguma nominālo jaudu ne mazāku kā 50 megavati.
LM gadījumā speciālā pieslēguma ierīkošana tika pieprasīta objektam, kura darbība ir nozīmīga valsts tautsaimniecības attīstības kontekstā, kā arī elektroenerģijas patēriņš šajā objektā būtiski ietekmē "Latvenergo" koncerna pārdotās elektroenerģijas apjomu, norādīja Ekonomikas ministrijas pārstāvji.
Saskaņā ar Elektroenerģijas tirgus likumu ir izdoti atbilstoši MK noteikumi par speciālo pieslēgumu elektroenerģijas pārvades sistēmai, saskaņā ar kuriem pieslēguma ierīkošanas izmaksas, ko nesedz galalietotājs, iekļauj izmaksās, kas veido elektroenerģijas pārvades tarifu. Tātad šīs izmaksas sedz visi elektroenerģijas lietotāji.
Speciālā pieslēguma noteikumu iespējas piemēro diezgan lielā skaitā objektu, taču atbilstoši sistēmas pieslēguma noteikumiem elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem tiek piemērotas dažādas līdzfinansēšanas likmes. Šādu sistēmas operatora līdzfinansētu pieslēguma projektu izmaksas arī tiek iekļautas tarifos.
Kā ziņots, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegtais "Latvenergo" tarifu projekts paredz tarifu pieaugumu dažādām kategorijām aptuveni 20% līdz 40%.
"Latvenergo" norāda, ka tarifu izmaiņas nosaka dabasgāzes, no citām valstīm importētās elektroenerģijas un sistēmas operatoru sniegto sistēmas pakalpojumu cenu pieaugums un citi faktori.
Pašreizējā analīze liecina, ka nepieciešamās importējamās elektroenerģijas iegādei cenas pieaugums 2008.gadā būs 50%.

Pievieno komentāru

Tirgus