"Liepājas metalurga" apgrozījums pērn - aptuveni Ls 221,5 miljoni

Čuguna, tērauda un dzelzs sakausējumu ražotāja AS "Liepājas metalurgs" konsolidētais apgrozījums pērn pēc provizoriskajiem datiem varētu sasniegt 221,5 miljonus latu, liecina uzņēmuma pārskats Rīgas Fondu biržā (RFB).

Savukārt peļņa varētu pārsniegt 15 miljonus latu. Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji, peļņas un apgrozījuma kāpums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, saistīts galvenokārt ar metāla cenu līmeni pasaules tirgū. Daļēji labie peļņas rādītāji skaidrojami ar racionālu ražošanas organizāciju un ieguldījumiem modernizācijā.
Būtiski finanšu datus uzlabojis fakts, ka "Liepājas metalurgs" strādāja ar gala patērētājiem, neizmantojot lielo vairumtirgotāju starpniecību. Pagājušajā gadā šādi realizēta lielākā daļa produkcijas. Sākot strādāt ar gala patērētājiem, paplašinājusies darbība produkcijas noieta organizēšanā.
Jau pērn iesākts veidot jaunu noliktavu saimniecību, un šogad uzņēmums turpinās to pilnveidot. 2008.gads draud ar strauju energonesēju tarifu kāpumu, kas sabiedrības budžetā papildus varētu prasīt desmit miljonus latu, lai segtu šo cenu starpību. Strauji aug arī izejmateriālu cenas, tāpēc šogad pirmajā pusgadā nav plānota algu paaugstināšana uzņēmumā.
"Liepājas metalurga" akcijas tiek kotētas RFB Otrajā sarakstā.

Pievieno komentāru

Tirgus