Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedala naudu lauku dzīves kvalitātei

Lauku pašvaldībām būs jauna iespēja uzlabot infrastruktūras kvalitāti, lai veicinātu apdzīvotības saglabāšanos.

Šāds mērķis ir pasākumam “Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem”, kuram “Latvijas Lauku attīstības programmas 2007.–2013. gadam” laikā noteikta atbalsta piešķiršanas kārtība, informē Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Solveiga Lazovska.
Pasākumā ir paredzēta pašvaldību ceļu būvniecība vai rekonstrukcija, neietverot uzturēšanu. Plānots atbalstīt vietējas nozīmes saietu namu, brīvā laika pavadīšanas, sporta un kultūras objektu būvniecību, rekonstrukciju, publiski pieejamas teritorijas labiekārtošanu. Atbalstīs arī energoapgādes sistēmu ar atjaunojamiem energoresursiem būvniecību vai rekonstrukciju.
Pasākuma īstenošanai ir pieejams Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, paredzot Latvijas valsts līdzfinansējumu. Atbalsta pretendents varēs būt pašvaldība ar apstiprinātu teritorijas plānojumu. Atbalstītās aktivitātes varēs realizēt Latvijas lauku teritorijā, izņemot Rīgas rajona pašvaldības, kur iedzīvotāju skaits pārsniedz piecus tūkstošus. Novadi pasākumu drīkstēs īstenot tikai savā lauku teritorijā.

Pievieno komentāru

Tirgus