Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godmanis rosinās 51% "Lattelecom" daļu saglabāšanu valsts īpašumā

Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) SIA "Lattelecom" privatizācijas jautājumā rosinās ministrus izvērtēt 51% uzņēmuma kapitāla daļu saglabāšanu valsts īpašumā, pārējām akcijām piesaistot investorus. To premjers šodien sacīja Latvijas Radio raidījumā "Krustpunkti".

Atbalstu šādam privatizācijas modelim Godmanis šodien izteica arī tiekoties ar arodbiedrību pārstāvjiem, uzsverot, ka valsts īpašumā tomēr vajadzētu saglabāt uzņēmuma kapitāldaļas.
"Lattelecom" strādā stabili, tā vērtība turpina pieaugt, uzņēmumā ir vietējais menedžments, un šādos apstākļos valsts arī varētu akcijas saglabāt savā īpašumā, norādīja premjers.
Godmanis informēja, ka otram "Lattelecom" akcionāram - Skandināvijas koncernam "TeliaSonera" - tiks piedāvāts iegādāties valstij piederošās SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) kapitāla daļas.
Valstij piederošajām "Lattelecom" kapitāldaļām būs jābūt bez nekādiem apgrūtinājumiem un valsts tās varētu pārdot, ja būtu redzams, ka finanšu situācija pasliktinās vai uzņēmums nepilda nospraustos plānus, uzskata premjers.
Atlikušajām "Lattelecom" daļām varētu tikt piesaistīt investori ar nosacījumu, ka neviens nevienam nevarētu diktēt kādus nosacījumus.
Jau ziņots, ka Latvijas valstij pieder 51% "Lattelecom" kapitāldaļu, bet "TeliaSonera" īpašumā ir 49% uzņēmuma. Valstij pieder arī 28% LMT kapitāla daļu, "TeliaSonera" - 49% daļu, bet "Lattelecom" - 23% LMT daļu.
LETA jau ziņoja, ka Godmanis ar savu piedāvājumu "Lattelecom" privatizācijas jautājumā ministrus iepazīstinās nākamnedēļ, 15.janvārī, kad valdība skatīs informatīvo ziņojumu par "Lattelecom" un LMT valsts kapitāla daļu privatizāciju.
Godmaņa preses sekretārs Edgars Vaikulis informēja, ka patlaban darba kārtībā nav iekļauta tikšanās ar "Blackstone" pārstāvjiem, kurus "Lattelecom" privatizācijai bija piesaistījis bijušais "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs, patlaban uzņēmuma izpilddirektors Nils Melngailis. Vaikulis pieļāva iespēju, ka tās vietā Godmanis varētu arī aicināt Melngaili atkārtoti ziņot valdībai par savu piedāvāto privatizācijas modeli.
LETA jau ziņoja, ka Privatizācijas aģentūra (PA) ir sagatavojusi aktuālāko informāciju par "Lattelecom" privatizācijas procesa statusu, kurā atspoguļots tas, kā noritējušas sarunas gan ar privatizācijas pretendentiem, gan ar "TeliaSonera". Atkārtoti veikti "Lattelecom" un LMT novērtējums.
Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) uzskata, ka "Lattelecom" būtu jāprivatizē, taču būtu jāņem vērā visas juridiskās nianses. Gerhards skaidroja, ka privatizācijai jābūt tādai, lai "Lattelecom" un LMT darbības jomās tiktu veicināta konkurence, tiktu ievērotas valsts intereses, kā arī privatizētie uzņēmumi būtu konkurētspējīgi ārpus Latvijas. Tomēr privatizācijas procesā ir juridiskas nianses un tam jābūt atbilstošam Latvijas likumdošanai.
Kā atgādināja Gerhards, "Lattelecom" privatizācijas process turpinās kopš 1993.gada, kad tika noslēgts jumta līgums ar "TeliaSonera". Kopš tā laika pagājuši 14 gadi, bijusi starptautiska tiesvedība starp kompānijas līdzīpašniekiem, veidota Saeimas izmeklēšanas komisija un bijuši citi nozīmīgi notikumi. Tāpēc patlaban būtu jāpieņem izsvērts lēmums.
Pagājušā gada 18.decembrī Aigara Kalvīša (TP) valdība nepagarināja 20.augustā starp Melngaili, Latvijas valsti un "TeliaSonera" noslēgto nodomu protokolu, kas paredzēja darījumu pabeigt līdz gada beigām un ieskaitīt naudu valsts budžetā.
"Lattelecom" akcionāri pagājušā gada 7.decembrī nolēma nepagarināt valdes priekšsēdētāja Melngaiļa pilnvaras. Viņš turpina darbu kā uzņēmuma izpilddirektors.
2006.gadā "Lattelecom" peļņa bija 36,054 miljoni latu, kas ir par 11,2% vairāk nekā 2005.gadā, kad uzņēmums strādāja ar 32,418 latu peļņu. Kompānijas apgrozījums 2006.gadā sasniedza 128,767 miljonus latu, kas ir par 0,02% vairāk nekā 2005.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 128,738 miljoni latu.
Kopējais "Lattelecom" grupas apgrozījums 2006.gadā sasniedza 143,712 miljonus latu, kas ir par 7,7% vairāk nekā 2005.gadā, kad koncerna apgrozījums bija 133,382 miljoni latu. 2006.gadā "Lattelecom" grupas peļņa sasniedza 39,024 miljonus latu, kas ir par 12,8% lielāka nekā gadu iepriekš, kad grupa strādāja ar 34,650 miljonu latu peļņu.
"Lattelecom" grupā ietilpst SIA "Lattelecom", SIA "Citrus Solutions", SIA "Lattelecom Technology", SIA "Baltijas Datoru akadēmija", SIA "LSS" un SIA "Lattelecom BPO".

Pievieno komentāru

Tirgus