Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaidāmas nekustamā īpašuma nodokļa atlaides

Liepājā ieņēmumi no nekustamā īpašuma nodokļa šogad varētu samazināties par Ls 93 949, informēja Liepājas domes Finanšu pārvaldē. Tas saistīts jaunajiem pašvaldības noteikumiem, kas reāli sāks darboties otrajā pusgadā un paredzēs nodokļa atlaides vairākām pilsētas iedzīvotāju grupām.

2008.gada Liepājas budžetā prognozēts no nekustamā īpašuma nodokļa par zemi iekasēt Ls 840 207, par ēkām - Ls 1 300 000.

Nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumu samazinājums saistīts ar paredzētajām nekustamā īpašuma nodokļu atlaidēm, par ko pašvaldība izstrādā noteikumus.

Noteikumus izstrādā, lai neradītu būtisku nekustamā īpašuma sloga palielināšanos mazturīgajiem iedzīvotājiem, pensionāriem un daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājiem.

Iedzīvotāji varēs sākt iesniegt domē nepieciešamos dokumentus atvieglojumu saņemšanai pēc noteikumu apstiprināšanas domes sēdē un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, kas varētu notikt ne ātrāk kā aprīļa beigās.

Nekustamā īpašuma nodokļa atlaides 50% apmērā plānots piešķirt pirmās un otrās grupas invalīdiem par īpašumā esošu zemi zem individuālās dzīvojamās mājas apbūvē ietilpstošajām ēkām, 70% apmērā nestrādājošiem pensionāriem, kuriem pensija kopā ar piemaksu nepārsniedz Ls 85 mēnesī par zemi zem individuālās dzīvojamās mājas apbūvē ietilpstošajām ēkām.

50% apmērā nodokļa atlaide plānota nestrādājošiem pensionāriem, kuriem pensija kopā ar piemaksu ir no Ls 85,01 līdz Ls 150 mēnesī, 70% apmērā fiziskām personām, kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, 50% apmērā fiziskām personām, kuru ģimenēs dzīvo pirmās vai otrās grupas invalīds vai bērns invalīds.

Atvieglojumi tiks piešķirti tikai tādā gadījumā, ja nekustamais īpašums netiek izmantots saimnieciskajā darbībā vai iznomāts citām personām. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, nodokļa atlaides varēs saņemt par īpašumu, kurā persona dzīvo, un tā ir deklarētā dzīvesvieta, ja nav nodokļa parāda par iepriekšējiem taksācijas periodiem.

Atvieglojumus 50% apmērā plānots piešķirt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājiem par zemi, kas piesaistīta apsaimniekošanā esošajai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai, 90% apmērā - kapitālsabiedrībām, kurās pašvaldībai pieder ne mazāk par 50% kapitāldaļu no pamatkapitāla - par īpašumā esošajām sporta bāzēm un zemi to uzturēšanai, tostarp tām, kuras tiek būvētas un kurām ir izstrādāts un akceptēts tehniskais projekts.

Atvieglojumi varētu tikt piešķirti šā gada otrajā pusgadā, jo noteikumi stāsies spēkā tikai pēc to apstiprināšanas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā un publicēšanas "Latvijas Vēstnesī" aprīļa beigās. Tas nozīmē, ka, piešķirot nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, tiks ņemti vērā dati par nodokļa maksātāju, kādi ir spēkā iesnieguma izskatīšanas brīdī, bet pensionāriem - pensijas apmērs pēc aprīļa pensiju indeksācijas.

"Tāpēc nav jēgas jau tagad nest un iesniegt dokumentus domē, jo aprīlī šīs izziņas var būt nederīgas," uzsver Liepājas domes Finanšu pārvaldes Ieņēmumu daļas vadītāja Sandra Veisa.

Arī Ministru kabinets pērn, apstiprinot aktualizēto nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību bāzi, atbalstījis priekšlikumu par nodokļu likmes samazināšanu no 1,5 uz 1% no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības. Šie grozījumi paredz arī 2008.-2010.gadā ierobežot nodokļa apmēra pieaugumu visiem nodokļa maksātājiem 25% apmērā. Tas nozīmē, ka nekustamā īpašuma nodoklis nedrīkst pārsniegt iepriekšējā taksācijas gadā aprēķināto nodokļu apmēru vairāk nekā par 25%, neņemot vērā nodokļu atvieglojumus.

Pievieno komentāru

Tirgus